Tříkrálová sbírka 2018

Letos, v sobotu 13. ledna v odpoledních hodinách, již podevatenácté vyšlo do ulic Vlčnova patnáct skupinek, které se rozešly do určených jednotlivých částí obce. Tito koledníci lidem zazpívali koledu, popřáli pokoj a dobro do nadcházejícího roku a poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity České republiky. Výtěžek sbírky je tradičně určen na pomoc seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni nebo rodinám v tíživé situaci.

Jako místní koordinátor Tříkrálové sbírky mám každý rok obavy, jestli bude dostatek koledníků. Bohužel, letos nám několik koledníků chybělo, přesto jsme s větší chutí vyšli koledovat. Když jsme navštěvovali jednotlivé obydlí, byla pociťovat radost našich občanů, že jsme je přišli po roce opět navštívit. Je vidět, že tato tradice Tříkrálového koledování je již nedílnou součástí začátku každého nového roku. Štědrost občanů Vlčnova je velká již několik let. To se potvrdilo při konečném součtu všech pokladniček, které obsahovaly částku 108 824,- Kč.

Na závěr chci velmi poděkovat malým koledníkům i doprovázejícím dospělým osobám za jejich ochotu a obětavost, ale hlavně našim spoluobčanům za jejich štědrost do Tříkrálové sbírky.

Antonín Pešl

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů u Tříkrálová sbírka 2018

 1. Zdenek Koníček napsal:

  Odkaz na video z letošní tříkrálové sbírky:
  https://www.youtube.com/watch?v=EcqF_NuwPnk&t=18s

 2. ..... napsal:

  Co z toho, když peníze nezůstanou potřebným ve Vlčnově. Kdyby to aspoň šlo na potřebné místa.

 3. František Zástěra napsal:

  Musím tady veřejně vyslovit svoji omluvu, protože jsem se vsadil, že pokud tříkrálová sbírka bude probíhat v jiný než tradiční termín, tak vybraná částka se bude výrazně lišit od těch minulých. Já jsem dokonce uvedl 60-70% z vybrané částky v roce 2017. Nestalo se tak, tímto se veřejně všem organizátorům omlouvám a děkuji Vlčnovjanův za štědrost.

  No, ale jednom případě jsem měl s těmi procenty pravdu. K nám přišli koledovat tří králové v počtu pouze dvou koledníků. Tzn. bylo jim 66% oproti normálu. No ale i přesto dostali koledu a příspěvek na potřebné. Nicméně je to výzva hlavně pro organizátory sbírky, aby případně upravili trasy, aby byl skutečný počet tříkrálových koledníků správně. Klidně i více, méně už to asi není ono.

  Stejně mám dobrý pocit, že lidé nezapomínají na koledníky. Že když přispívají na Charitu, že myslí i na ty malé děti. Co jsem viděl, sladkostí i drobných mincí bylo dost, snad se nebude doktor Kučera, náš zubař, zlobit. Když tak to vymění za obrázky zdravých zubů… Dělám si srandu, ať si to ty děti užijí.

 4. hm napsal:

  Pan doktor Kučera se zlobit nebude.
  Vzhledem k čekací době na ošetření a neustálému přeobjednávání pacientů budou mět děcka špatné zuby tak či tak.

 5. František Zástěra napsal:

  Včera jsem sledoval debatu dvou kandidátů na post prezidenta Drahoš – Zeman. Neřeším tady politické pletky, nechci nikomu ani nadržovat, ale nemohu si nevšimnout hodně negativních ohlasů ohledně kondice našeho současného prezidenta pana Zemana. Bylo na něm vidět, že jeho zdravotní stav není úplně ideální, že má problémy a ty jsou viditelné.

  Svět kolem nás není jenom ten, který bychom si přáli, ale že se skládá z hodně vrstev a ty jsou takové, jaké prostě jsou. Ne každému je darována skvělá fyzická kondice a vynikající zdravotní stav, ne každý má moudrou smysl a šikovné ruce. Navíc jsme si zvykli dávat ty nepříjemné věci z dohledu očí. Máme LDN, ústavy pro postižené a domovy stáří. A tak nám může nyní fascinovat to, že někdo má zdravotní problémy a přitom je to hodně sledovaná osoba veřejností. A nutí nás přemýšlet, zda ten člověk nepatří někam do ústraní, protože nám kazí naši idealizovanou společnost.

  Vzpomněl jsem si na papeže Jana Pavla II, kdy se na něm podepsalo jeho stáří a nemoci. A on přesto vykonával funkci papeže. Nebyl to ten junák, co by dokázal vystoupit na nejvyšší horu Tater, ale člověk skloněný, tedy shrbený pod tím vším, co mu život nakladl. A přesto se objevoval na veřejnosti, přesto promlouval k lidem a snažil se do posledního okamžiku se ctí vykonávat službu svatého stolce.

  Tímto bych chtěl vzkázat všem, kteří se pohoršují nad zdravotním stavem našeho současného prezidenta (ale i obecně), aby se snažili být těmi, kdo tyto lidi bere takové, jací jsou. Ne, jaké bychom si přáli, ale jací opravdu jsou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.