Krásné prožití Vánoc

Požehnané Vánoce a hodně lásky, zdraví a jasnou mysl, vše dobré pro každý den – láska, zdraví a svoboda je dar a největší hodnota, tak přeji všem tyto dary v roce 2018.

Výstřižek 2

 

Za MO KDU-ČSL Antonín Pešl

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 komentářů u Krásné prožití Vánoc

 1. František Zástěra napsal:

  Tak nás čeká volba prezidenta. Tak dalo by se to vyřešit jednou větou a mávnutím ruky, ale existuje důvod o tom napsat aspoň nějakou malou nicku. Je to teprve podruhé, co se volba prezidenta provádí volbou všech oprávněných voličů (obyvatel republiky), což podtrhuje jeho nezávislost. Dříve volili pouze poslanci a senátoři a tyto volby provázely všelijaké domluvy, protože každý jednotlivý hlas byl dobrý a oplatilo se ovlivňovat volební výsledek nějakými ústupky. Dneska je to jenom o volebním programu a kolik lidí dokáže kandidát oslovit. Samozřejmě, není to tak úplně férové, majetní kandidáti mají lepší pozici než ti z řad lidí, kteří se mohou spolehnout jenom na podporu mecenášů. Ale nedochází tady k politickým kšeftům, k nadržování a pletichaření. Stačí se jenom podívat do volby minulého prezidenta republiky. Já toto považuji za malý úspěch, institut prezidenta republiky je zcela nezávislý na výkonné moci (vláda, parlament a senát a k tomu ústavní soud), takže to může fungovat. Skřípe to, ale funguje to. Prezidenta si zvolili lidi, ne politici, takže je zaručena nezávislost.

  Současný prezident Miloš Zeman staví lidi do dvou táborů. Jedni ho nenávidí a druzí jej milují. Tak jsem sám zvědavý, jak tyto volby dopadnou, zda současný prezident ustojí svůj post anebo o něj přijde. Svůj názor si nechám pro sebe, jak budu volit, a současně vyzívám i ostatní, aby přišli k volebním urnám. Zvolte si svého kandidáta podle svého nejlepšího uvážení, to je na vás. Ale fakt jsem zvědavý, jak dopadne duel „Zeman proti zbytku“, protože to může být ještě hodně zajímavé.

 2. nezávislý napsal:

  Když čtu, jak kde jaký nicoš kydá špínu na prezidenta, moje volba je jasná.

 3. dotaz napsal:

  Proč na Tři krále nechodily děti po domech? Dovede mně někdo na to po pravdě odpovědět?

 4. občan napsal:

  Jestli budou Tři krále chodit příští týden, tak jím neotevřu, měli chodit na Tři krále.

  • Antonín Pešl napsal:

   Odpověď pro ,,dptaz“ a ,,občan“. Po dohodě s hlavním pořadatelem Tříkrálové sbírky Oblastní Charitou v Uh. Brodě, se uskuteční Tříkrálová sbírka ve Vlčnově 13. ledna v odpoledních hodinách. Pro upřesnění, koledování je povolené do 16. ledna 2018.

   • občan napsal:

    smutné!!! Když na přesný datum 6.1, sobota nejste schopni to udělat. 13.1 budete již jen „žebrat“ u dveří, to nejsou již žádní Tři krále.

   • domácí napsal:

    Zas jste se předvedli! Mně je jedno do kdy máte povolené vybírat. V sobotu bylo hezky a vyšel i datum. Měla jsem nachystané peníze i cukroví. Nebudu čekat, až se uráčíte. Příští týden žádní králové nejsou, tak ať jdou zvonit k Oblastní charitě, já na ně čekat nebudu. Ale proč to tak je???

 5. Antonín Pešl napsal:

  ,,domácí“, nevím jsetli jste někdy něco organizovala. Jestli ano, tak jistě máte zkušenosti, že skloubit patnáct doprovodných osob, aby měly volno v daný termín, není jednoduché. Bohužel, tato situace se stala, proto budeme chodit v sobotu 13. ledna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.