Děkujeme všem voličům ve Vlčnově za 13,81% – 222 hlasů

Letošní volby celkově nedopadly dle představ KDU-ČSL, ale ve Vlčnově si vážíme, že lidovci dostali o 2% více nad krajským průměrem, nemluvě o průměru celorepublikovém.

Porazilo nás ANO 23, 14% – 372 hlasů – jako ostatně téměř skoro všechny, proto klobouk dolů před Hradčovicemi, Drslavicemi a „súsedy“ z Veletin, kde lidovci vyhráli. Na druhém místě je ODS 14,68% – 236 hlasů, kterou logicky u nás drží bývalý starosta Pijáček. Vážíme si tedy třetího místa  před SPD 11,26% – 181 hlasů.

Děkujeme za vaše hlasy a tím také za podporu rodinné politiky. Já osobně si vážím všech voličů, kteří využili své demokratické právo a šli volit – ať už volili kohokoliv. Volební účast u nás byla 65,22%, což je slušné, ale pořád smutné, že tolika lidem nezáleží na budoucnosti. Demokracie není samozřejmost a lhostejnost spojená s pohodlností už zlikvidovaly jiné civilizace.

Gratulujeme Ondrovi Benešíkovi za obhajobu poslaneckého mandátu. Za největší problém voleb v našem kraji považuji odchod Ludvíka Hovorky z poslanecké sněmovny, protože takových „dříčů“, kteří se řídí rozumem a svědomím, moc v parlamentu nemáme.

Co se týče vlády, přál bych si odchod KDU-ČSL do opozice, ale abych o tom rozhodoval, na to jsem moc malý pán :) Sice potom velmi těžko budou lidovci prosazovat svůj program, ale přijde mi to lepší, než se podílet na tom, co nás čeká další 4 roky.

Zde najdete celkové výsledky ve Vlčnově:

http://www.info.cz/volby-2017/vysledky-voleb/obec-vlcnov?kraj=13&okres=CZ0722&obec=592820

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Děkujeme všem voličům ve Vlčnově za 13,81% – 222 hlasů

 1. František Zástěra napsal:

  Nemám rád hejtmana Čunka, ale jedno se mu musí nechat. Co si myslí, to řekne a je mu jedno, co tím způsobí. Jeho myšlenky jsou přímé, nezaobalené do frází a tím lépe čitelné.

  Bohužel se k volebnímu výsledku lidovců se staví velmi skepticky, podle něho by měli lidovci dostat minimálně 8% hlasů. Co je pod tím, je prohra (myslí tím celostátní úroveň). Náš region a kraj dává straně lidové dost vysokou podporu a proč by se tato vzpruha nemohla přenést na další regiony? A já k tomu přidám svoji myšlenku. Strana lidová omládla, ale volební kampaň vede postaru. Plakáty, billboardy, letáky. Podle mne je daleko efektivnější používání internetu, sociálních sítí, youtube kanálu a další. Kolik jste viděli u nás v obci plakátů pirátů? Já ani jeden, ale v počítači jsem jich měl denně. A jejich výsledek ve Vlčnově mluví za všechno.

  Nicméně já gratuluji lidovcům k jejich úspěchu a pojďme s plnu sílou do příštích komunálních voleb, Vlčnov si změnu zaslouží a hlavně ji moc potřebuje.

  • Michal Slinták napsal:

   Díky….s výhradami k neefektivní kampani souhlasím. Konečně to chápe i širší vedení strany. Snad nezůstane jen u slov a bude se na tom pracovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.