Cyklostezka Uherský Brod – Vlčnov

„Konečně se cyklisté dostanou bezpečně do Uherského Brodu.“  Tato slova mohla zaznít na pátečním zastupitelstvu. Bylo odhlasováno memorandum o společném postupu obce Vlčnov a města Uherský Brod při výstavbě cyklostezky.

cyklostezka

Zastupitelé také odhlasovali výkup části pozemků potřebných ke stavbě cyklostezky. Vlčnov bude stavit jenom po cestu „Hráběcí“. Zbytek je na Uherském Brodu. Stezka povede podél silnice na Uherský Brod a před hlavní cestou na Starý Hrozenkov zahne doprava, kde se využije prostoru po bývalé cestě do UB. No a po pár stovkách metrů zabočíme „myší dírou“ směrem na ulici Vlčnovskou. Na mapě to sami uvidíte.

Za jak dlouho bude cyklostezka hotová se zastupitelé ještě nedověděli. Záleží i na postupu Uherského Brodu. Věřím, že vedení obce udělá vše pro to, aby Vlčnovjané mohli jezdit do práce i za výletem bez zbytečného riskování života. Už včera bylo pozdě, ale lepší pozdě, než nikdy.

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se děje v obci. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 komentářů u Cyklostezka Uherský Brod – Vlčnov

 1. František Zástěra napsal:

  Tak doufám, že se bude řešit i napojení směrem na Havřice, dost lidí jezdí pracovat do České zbrojovky a používá nákladní bránu v Havřicích. Zpevněná polní cesta od křižovatky na UH/UB po motorest Pepčín existuje, takže věřme, že se tak stane.

  • autor napsal:

   Zatím tam vede cesta směrem k psímu hotelu, ale je pravda, že povrch nic moc. Jezdil jsem tudy do školy. Zeptám se na to. Dodělat ten kousek ke křižovatce by nebylo na škodu.

 2. V.M. napsal:

  Je načase, včera bylo pozdě….jediná vesnice široko daleko, že které nevede žádná cyklostezka !

  • Michal Slinták napsal:

   Eště Bánov je na tom stejně, ale to nic nemění na tom, že sa tu hrubě zaspalo. Tak snad bude co nejdřív.

   • . napsal:

    A co na to Uherský Brod, jaké on má stanovisko? Když se podívám na mapu, tak je to pro Vlčnov cca 1/4 a zbytek financuje Uherský Brod. Pokud Brod řekne NE, tak to je jenom takový náš předvolební pšouk, aby se vlny pohnuly. Uvidíme, snad budeme příjemně překvapeni.

    • Michal Slinták napsal:

     Uherský Brod od nás právě potřeboval to memorandum, protože mají špatné zkušenosti se spolupráci s jinými vesnicemi, když stavěli cyklostezku spolu – viz směr Újezdec – Polichno.

 3. tak nějak napsal:

  Cikáni počítávají vdolky, až jdou ze svatby – říkává se a cosik je na tom pravdy! Jaké jsou v memorandu konkrétní lhůty? Než to bude zbudované, tak mnozí z vás na kolo už nevylezou.

 4. Antonín Pešl napsal:

  Níže uvedený článek jsem na webových stránkách KDU Vlčnov publikoval před pěti roky. Jen k tomu dodám, že kdyby na radnici nerozhodovali ješitní lidé, a kteří by se byli ochotni zabývat i názory opozice, tak jsme mohli už dávno po cyklostezce jezdit.
  Bohužel …

  Cyklostezka Vlčnov – Uherský Brod
  Publikováno 2.10.2012 | Autor: autor
  Když občas projíždím naší krajinou, a je jedno, kterým krajem, tak vidím, jak se mezi jednotlivými obcemi budují cyklostezky. Je mi smutno, že jsme nebyli schopni v minulém volebním období rozhodnout o propojení Vlčnova s Uh. Brodem. Jsem přesvědčený, že ta šance byla velmi velká, ale bohužel jsme ji nevyužili. Pro osvěžení paměti krátce připomenu, co se stalo.

  Před třemi roky jsem byl přítomný rozšířenému zasedání vlčnovského zastupitelstva, které se konalo v zasedací místnosti u starosty a mělo na programu jediný bod – cyklostezku spojující Vlčnov a Uh. Brod. Kromě několika členů zastupitelstva byli přítomni zástupci mysliveckého a honebního společenství, vedení zemědělské akciové společnosti a pověření pracovníci města Uh. Brodu. Starosta přítomné seznámil se situací a se svou představou, kudy by měla cyklostezka z Vlčnova do Uh. Brodu vést. Jedna z variant byla tato: Začátek cyklostezky za firmou Nábytek Mlýnek, směrem ke křížku na horizontu. Za křížem (naproti Hraběcí cestě) odbočit doprava a napojit se na „historickou cestu“, která se nachází někde ve směru pokračování nynější polní cesty pod rybníkem směrem k přečerpávací stanici pro město Uh. Brod, dále pokračovat až k tzv. „myší díře“ a potom do města. Tato „historická cesta“, která je dnes součástí velkého lánu, je ve vlastnictví obce. Další varianta byla: nynější úsek cyklotrasy vedoucí pod búdy napojit na Hraběcí a pak pokračovat ve výše popsaném směru.

  Z rozpravy, která následovala, jsem nabyl dojmu, že největší překážkou byl postoj zástupců Vlčnovské zemědělské a.s. Důvodem byla nově zakoupená technika, která používá různá objemná přídavná zařízení a měla by potíže s otáčením na pozemcích rozdělených cyklostezkou. Myslivci naopak tuto variantu přivítali, protože se uvažovalo kolem cyklostezky vysadit křovinatý porost, kde by nalezla ochranu drobná zvěř.

  Tenkrát jsem vyslovil myšlenku, zda by nebylo možné stávající pozemky na „historické cestě“ zaměnit a posunout je z prostoru lánu směrem k silnici tak, aby cyklostezka kopírovala současnou komunikaci, od které by byla oddělena asi tři metry širokým pásem zeleně. Dalším důvodem byla bezpečnost cyklistů, kteří by jízdou uprostřed lánu a mezi křovinatým porostem mohli být vystaveni určitému nebezpečí. Ještě jsem zmiňoval, že podobným způsobem se síť cyklostezek obvykle řeší v zahraničí. Bohužel tato varianta byla zamítnuta. Dnes vidíme, že jinde to realizovat jde – viz cyklostezky Dolní Němčí – Slavkov, Nivnice – Uh. Brod, Míkovice – Sady a další.

  A to podstatné na závěr. Zástupci města Uh. Brodu při jednání sdělili, že je na projekt vyčleněno (nejsem si dnes jistý částkou) osm až deset milionů korun, ale pokud se do konce roku nezačne s realizací, tak s uvedenou sumou nelze v budoucnu počítat.

  K přijatému memorandu, co to slovo znamená. Ve Slovníku cizích slov je uvedeno: pamětní spis, listina, prohlášení, zprav. diplomatický n. politický, obsahující povšechný výklad určité otázky. Takže nic závazného.

 5. kuba napsal:

  Radši udělat cyklostezku pod budama a směr k cihelně bývalé jen muj názor .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.