Podpora PRACUJÍCÍ rodiny – důvod mého vstupu do KDU-ČSL

Po dvou letech mého stranického života nastal čas malé rekapitulace. Proč jsem se po 8 letech rozhodování přidal k lidovcům, to vše jsem popsal zde:

http://kduvlcnov.cz.webx.forpsi.com/2016/01/07/vstoupit-dnes-do-kdu-csl-proc/

Jsem spokojen? Jsem! Když se podíváte na níže uvedenou tabulku, jasně vidíte, jak podpora rodiny roste. Daňové odpočty na děti považuji za konstruktivní řešení. Ne zvyšování dávek pro všechny, jak to pořád podsouvají socani a rozdávají z cizího! Ať nám pěkně zůstanou naše penízky, které jsme vydělali. Nemusí je přežvýkat stát a podělit přísavky sociálního systému. Koho to motivuje, když má pomalu víc na dávkách, než v práci? Zvláště pokud sledujeme platy ve Zlínském kraji (a bohužel nejen tam).

podpora rodiny

Jsem rád, že podporuji jedinou stranu, která jasně, prakticky a pravidelně podporuje klasickou rodinu, kde rodiče (nebo aspoň jeden) pracují a jdou tak příkladem i svým dětem.

Určitě se ozvou hlasy, jestli je u lidovců vše tak křišťálové? Samozřejmě jsou věci, se kterými nesouhlasím, nebo které mě přímo štvou. To je cena za kompromis členství ve straně. Uvedu tedy zatím 3 důvody nespokojenosti.

 1. Daňové slevy na děti by se měly ještě zvýšit a neměly by mít strop. Kdo pracuje a vychovává další generaci, která pak bude živit generaci naši (i ty, kteří děti nemají), tak si takovou formu podpory zaslouží!
 2. Co mi vadí nejvíce na politicích (včetně lidovců) je kumulace funkcí. Nesouhlasím s tím a budeme to veřejně kritizovat a žádat nápravu!
 3. Podpora Babišova EET.

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Místní organizace KDU-ČSL, Slovo zastupitele. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 komentářů u Podpora PRACUJÍCÍ rodiny – důvod mého vstupu do KDU-ČSL

 1. .... napsal:

  Proč vám vadí EET??? Když je to pro všechno dobře, už to mělo být tady před 25 lety.

  Čunek bere vice jak prezident http://www.lidovky.cz/jiri-cunek-je-nejlepe-placenym-politikem-ceska-bere-vice-nez-prezident-1ew-/zpravy-domov.aspx?c=A170208_091009_ln_domov_ele

  • Michal Slinták napsal:

   1. Pokud by byly daně nastaveny v rozumné výši, byl by pro podnikatele menší důvod to obcházet. Kdysi jsem se hořce smál, když tehdejší ministr financí Kalousek horoval, jak v ČR za rumunské daně chceme švédský systém. Je to naopak, za švédské daně máme rumunský systém!
   EET může být v jisté situaci plus. Ale českou cestu EET považuji za další krok ke kontrole a k ovládání společnosti… o to smutnější je, že si konkurenci hlídá podnikatel a zároveň ministr financí, nedejbože budoucí premiér Babiš.

   2. Ano, tou kritikou jsem myslel i Jiřího Čunka!

   • občan napsal:

    Na jednu stránku píšete větší slevy na děti a na druhou zase nechce vybírat daně.
    Jsme zaměstnanci, platíme daně ze svých výplat, tak proč by podnikatelé neměli platit a proč by to neměl někdo kontrolovat. Přece není možné podnikat a neplatit, nepřiznávat své tržby. Kdyby to zde bylo již dříve, tak u stánku na náměstí bychom dostávali účtenky. Z jaký financí si kupují Vietnamci velké budovy na náměstí?? Myslíte, že to jsou čisté peníze?
    EET zde měla být již dávno. Snížení daní by nepomohlo, proč platit málo, když nemusím vůbec a pořád budu ve ztrátě, když to nejde zkontrolovat. Pokud někdo chce slušně podnikat, živit se sám, tak se nesmí bát ukázat své příjmy a zaplatit daně. A pokud vydělává, platí daně, tak ať investuje do obnovy svého provozu, podnikání.

    • Michal Slinták napsal:

     Nižší a jednodušší daně myslím pro všechny. Nejen pro podnikatele.

    • Michal Slinták napsal:

     Mně tady vadí jedna věc, čím víc se snažíte a makáte, tím víc vám seberou a pak to přerozdělí těm, kterým se makat nechce! To je problém dávek! Samozřejmě někteří pracovat nemůžou, tam je sociální podpora správná, ale v našem státě se to moc nerozlišuje.
     EET pozitiva může mít, ale ne v podání Babiše, je to nebezpečný člověk.

    • Michal Slinták napsal:

     Já si už vážím podnikatelů hlavně proto, že někoho zaměstnávají – právě ty zaměstnance – jako jste Vy a já.. a za nás odvádějí neskutečné peníze státu. O to je samozřejmě krácena naše výplata.
     To, že je někdo na nule nebo ve ztrátě, ale má fára a létá na dovolené 3x za rok – to je samozřejmě špatně. Od toho je ale finančák, aby pohlídal, z čeho jako žije. EET této kontrole samozřejmě pomůže, ale Babišova EET pomáhá jinak a jiným.

 2. Divis I. Vševidoucí napsal:

  Ministerstvo životního prostředí v dubnu spustí dotační program, díky kterému by mohli majitelé domů začít šetřit vodu. Třeba tím, že si na zahradu pořídí nádrž na dešťovou vodu nebo si doma přečistí vodu odtékající z odpadu umyvadla nebo pračky, se kterou pak budou splachovat záchod. Žadatelé od státu získají až 60 tisíc korun, píše úterní MF DNES.

  Toto mi připadá stejná ptákovina jako rozhledny pod kopcem, amfiteátr v centru obce, investice pro konkurenceschopnost a další věci, které nutí lidí utrácet, když je to tak výhodné. A že je to k ničemu dobré? Nevadí, hlavně když to platí stát.

  • Michal Slinták napsal:

   Co je špatného na nádrži na dešťovku? Nám teče voda z dílny a chlévů do 6 beček…

   • Divis I. Vševidoucí napsal:

    Myšlenka je dobrá, ale provedení je hrozné.

    Je to zkopírovaný jeden odstavec z dlouhého článku, takže je nutno si jej celý přečíst. Ale když to shrnu, tak místo podpory jednoduchých řešení (viz zmiňované bečky na dešťovou vodu) se budou dotovat podzemní nádrže a stavební úpravy domů pro recyklaci vody – odpad z kuchyně či koupelny využitelný pro splachování.

 3. František Zástěra napsal:

  Nahradíme jednou zastupitelstvo technikou? A můžou stroje vést lidi?

  Co to je zase za úvahu, co to je za nesmysl. Jo, taky jsem si říkal, ale najednou jsem o tom začal přemýšlet a rozhodně to stojí za pár řádek. Kdo chodil anebo chodí na zastupitelstvo obce, tak zná princip, jak to na něm funguje. Volení zastupitelé se schází jednou za tři měsíce, kdy musí se vypořádat s úkoly, které se musí během toho setkání projednat. Protože je to jednou za tři měsíce, tak se zadání kumuluje na jeden den. Zastupitelům přijde v nějaký dohodnutý čas spousta materiálu, z nichž je každý jiný (převod movitého majetku, odpadové hospodářství, vyhláška o používání alkoholických nápojů, toulavý psi, změna rozpočtu….). Tak a kdo se už teď v tom orientuje, tak klobouk dole. Prostě udělat během zastupitelstva jedno správné rozhodnutí je možné, ale není možné udělat všechny správná rozhodnutí. Jak si mám udělat svůj vlastní názor na to, zda je úřední cena u převodu majetku ta správná? Nešlo by to dráž nebo levněji. A tak se musíme spoléhat na autority, což může být soudní znalec či předkladatel toho bodu do zastupitelstva. A nejsou tak oni ovlivnění? Viz Podolí a jejich kauza, kdy už teď nikdo neví, proč a jak a kde a kdo a co.
  Pojďme na to nejjednodušší. Chodníky. Otázka zní, jak jsou potřebné? Kolik lidí jej využije? Máme kamerový systém, inteligentní, který dokáže pracovat s daty. Za každého člověka a jeho pohyb čára a najednou máme za týden krásné mapy využitelnosti. A třeba zjistíme, že si lidé pomáhají tím, že si zkracují cestu po trávě. A tam by se zrovna hodil chodník. A už se pracuje s daty, ne s odhady. Veřejné prostory, potřebnost košů, lavičky – toto lze všechno získat z monitorování inteligentními kamerami. To samé se silnicemi či účelovými komunikacemi. Proč spravovat silnici, kde přejede jedno auto denně (ale bydlí tam zastupitel) než nějakou důležitou spojku z jednoho konce na druhý? Mám plán využitelnosti, tím pádem se umím kvalitněji rozhodnout. A navíc, pokud mám kvalitní podklady, tak proč by to rozhodnutí nemohl za mne udělat stroj? Tak která ulice bude ta šťastná, kdo se může těšit na novou? A stroj mi udělá pořadí potřebnosti, kde nejdříve a kde později. A tím pádem mám nezaujaté rozhodnutí, nepolitické a spravedlivé.
  Další odstavec, který jsem ale smazal, jsem věnoval tomu nejsložitějšímu, a to byl prodej obecního majetku. Jenomže jsem se do toho tak zamotal, že jsem nebyl schopný domyslet další kroky k tomu, aby prodej řádně proběhl. Ale to neznamená, že když to nevím já, že neexistuje někdo, kdo by to také nevěděl.
  Fakt je to jenom pár vět, několik rychlých myšlenek, ale já přesto jsem přesvědčen, že postupným využíváním dostupných dat se můžeme kvalitněji rozhodnout.
  A můžou stroje vést lidi? Ano, třeba na semaforech, v navigacích. Tedy jim jenom určovat směr, rozhodnutí musí udělat ten člověk sám.

 4. František Zástěra napsal:

  Zemřel kardinál Miroslav Vlk. Vzhledem k jeho vysokému věku a zdravotnímu stavu je to celkem logické vyústění jeho životní cesty. Na základě tradice byla při jeho rozloučení otevřena rakev a bylo možnost si jej prohlédnout i po jeho skonu. Život začíná narozením a končí smrtí. Jenomže ne každý si může dovolit rychlou a důstojnou smrt, někdy jej různé okolnosti donutí odcházet z tohoto života i několik let. Já mám pocit, že se preferuje svět plný krásných zdravých lidí, nejlépe kolem třiceti, kteří jsou úspěšní finančně a společensky a potom existuje nějaké vakuum, kde nic není a na konci je poslední sbohem. Vzpomínám si, kolik lidí bylo pohoršeno, kdy se bývalý papež Jan Pavel II už ve značně zhoršeném zdravotním stavu ukazoval na veřejnosti. Kdy jej o velikonočních svátcích museli vozit na vozíku, protože se stal imobilním. Díky věku a nemocem.

  Proto mi toto gesto přišlo více jak sympatické. Odcházení (neboli umírání) patří k životu stejně jako narození a tímto nám to smrtelníkům to bylo připomněno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.