Tři žáci z Katolické základní školy postupují do Krajského kola Dějepisné olympiády – Žák ze ZŠ Vlčnov byl třetí!!!

Jsem rád, že naši žáci každoročně potvrzují svou poctivou přípravu opakovanými postupy do krajského kola. Letošní téma „Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18.stol.“ nám přibližuje život našich předků v těžkých dobách, kdy se jejich postavení nevolníků pomalu začalo zlepšovat. Musím uznat, že test v okresním kole mi připadal velmi obtížný, o to více oceňuji bodový zisk nejen žáků naší školy (maximální možný zisk byl 100 bodů).

Ze 43 soutěžících obsadila Wendy Hermanová (9. třída) 9. místo za 76 bodů, Petra Mikulková (9. třída) skončila na 7. místě s 80 body. Všechny nás překvapil sedmák Matěj Šobáň. Ve svém věku vyrazil na zkušenou a dosáhl na skvělé 5. místo s 85 body! Na první místo mu chyběly pouhé 4 body! Tak to bylo vyrovnané.

marie-terezie

Opravdu si vážím toho, že postupují všichni naši žáci, kteří se okresního kola účastní. Těžkou konkurenci potvrzuje to, že v první devítce jsou jen žáci z gymnázií z Uherského Hradiště a Uherského Brodu. Jako Vlčnovjana mě samozřejmě potěšilo i to, že mezi gymnazisty a žáky Katolické ZŠ se ještě vklínil skvělým ziskem 88 bodů Vojtěch Fray ze ZŠ a MŠ Vlčnov, který vybojoval v takové konkurenci úžasné třetí místo. Gratulace a přání hodně štěstí v dalších kolech patří mu i jeho paní učitelce.

Přeji všem hodně sil a trpělivosti při přípravě na krajské kolo. Potřebují se naučit a načíst neskutečné množství informací. Záleží na jejich chuti, obětavosti a hlavně na tom, aby je to bavilo. O tom historie je.

Mgr. Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se děje v obci, Vážně i nevážně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Tři žáci z Katolické základní školy postupují do Krajského kola Dějepisné olympiády – Žák ze ZŠ Vlčnov byl třetí!!!

 1. . napsal:

  Jsem asi hloupý, ale co to znamená spojit síly KDU-ČSL a STAN? Jsou toho plné noviny, ale já tomu stejně nerozumím.

  • Michal Slinták napsal:

   Podle mě je to za tím snaha Gazdíka dostat se do parlamentu. Kalousek už mu nevoní, tak hledá jiná záda, po kterých by vyšplhal.
   Spolupráce středových stran je logická, ale v tomto případě mi to zatím připadá šité horkou jehlou. Na druhou stranu oceňuji odvahu našich pohlavárů z KDU zkusit získat větší vliv v parlamentu i za cenu rizika, že se tam vůbec nedostaneme (10% je dost vysoká laťka).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.