Jiří Matušík – nový starosta Vlčnova!!!

Dnes jsme po 26 letech zažili změnu pro Vlčnov téměř nepředstavitelnou. Jan Pijáček skončil ve funkci starosty – dodržel předvolební slib a bude se naplno věnovat pozici radního Zlínského kraje.

V tajné volbě byl jednomyslně zvolen Jiří Matušík – 14 zastupitelů pro, 1 se zdržel (předpokládám, že Jura dodržel základní politickou slušnost – ne povinnost – a zdržel se on sám).

jura

zdroj fota: http://www.vlcnov.cz/

Při této volbě mi hlavou proběhla vzpomínka na podzim 2014, kdy jsme chtěli na ustanovujícím zastupitelstvu prosadit Juru jako místostarostu. Tehdy ho 8 zastupitelů z koalice ODS a Starostů a nezávislých potopilo a neprošel o jeden hlas. Místostarostkou se stala Marta Mošťková v poměru 8:7. Z logiky počtů vychází, že pravděpodobně volila sama sebe. Snaha Nezávislých pro Vlčnov 2010, lidovců a socdem vyšla vniveč. Nemyslím si, že poměr 8:7 vyjadřuje velkou podporu občanů Vlčnova.

O to víc, jsme rádi, že Jura byl nyní zvolen přímo na pozici starosty. A bylo zajímavé vidět, jak mu tleskají i zastupitelé, pro něž byl před 2,5 lety na místostarostu nevhodný.

Juro, přeji Ti (a jistě nejen já) hodně zdaru, pevných nervů, zdraví a štěstí. Budeš je potřebovat, protože na Tebe spadlo řešení bazénu a komplexních pozemkových úprav – tzn. řešení dvou strategických problémů Vlčnova, na které se v předchozích letech zapomnělo. Hodně zdaru.

Michal Slinták

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se děje v obci, Slovo zastupitele. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

18 komentářů u Jiří Matušík – nový starosta Vlčnova!!!

 1. Tereza napsal:

  Působení pana Slintáka ve většině případu lze hodnotit pouze jako směšné, ubohé, ale vlastně je to v globálu spíš nedůstojné. Většina jeho příspěvků je založená především na tom, jak něco zkritizovat a pohanět. Nedokáže se oprostit od nenávistného podtextu, vůči některým konkrétním osobám, který jde cítít z každého článku, příspěvku či veřejného komentáře ať už na zasedání nebo v Dolní hospodě (a to se nepovažuji za fanatického fanouška teď už bývalého starosty či současné místostarostky) a vlastně kdekoliv jinde, když je příležitost. Je ovšem smutné, že si někdo buduje svou politickou kariéru a rádoby ,,prestiž“ tím, že především pouze kritizuje práci jiných. A bohužel v tom spočívá většina působení tohoto zastupitelé. Přitom názor oponenta je důležitý a potřebný, ale nejde jen o názor, ale také o celkovou formu a prezentaci toho názoru a obyčejnou slušnost a politickou korektnost. A v neposlední řadě nejde jenom o to kritizovat druhé, ale také sám něco dokázat. Více objektivity a méně osobní zaujatosti, když už se chci tvářit jakože mám snad nějakou úroveň. Už jenom věta ,,pravděpodobně volila sama sebe“…Já se ptám – proč? Pokud to nevím a nemám to fakticky jak dokázat, tak si laskavě takové řeči odpustím.

  • zhnusený napsal:

   Konečně napsal někdo, kdo jak píše vysedává jak na zastupitelstvu tak i v dolní hospodě , a proto ví,co tam Michal říká a dělá. Ve svém názoru je matka Tereza jedna velká slušnost, korektnost a přímo pravda boží , bohužel s nálepkou obecního análního turisty . Kdo to asi tak může být? Že by nějaký pán chodil doma v podprsence své manželky a říkal si Tereza? To se nedovíme. Ale kdo navštívil včerejší zastupitelstvo, tak ví . Nikdo ušlapaný pro velký zájem nebyl, sál zněl poloprázdnotou a novináři včetně několika skalních propadák nezájmu místních občanů nijak nezachránili. Zřejmě z důvodu, že chodit na komedii s profláknutými starými pijáčkovými hereckými vyčpělými celebritami a již celé roky omýlaným scénářem je zbytečná ztráta času. Nic se nezměnilo. Zůstal starosta Pijáček, k tomu mu dál bude přicmrndávat pro méně chápavé nepostradatelná Moštková. Pozor! Dočkali jsme se zavedení nové role – byl zvolen fackovací panák a podržtaška naší obecní dvojky. Snad mu bude výše platu dobrým flastrem na svědomí .

 2. František Zástěra napsal:

  Byl jsem vyzván k tomu, abych něco napsal k včerejšímu aktu předání starostovského žezla. A když přemýšlím, co k tomu dodat, tak mne nic nenapadá. Výměna vedení obce je standardní akce, která se odehrává za zavřenými dveřmi. Jenom u nás to bylo divadlo, které se muselo konat ve velkém sále KSK, aby se mohli uspokojit případní zájemci o kulturu. A tak nebudu to nijak zvlášť komentovat, změny se dějí neustále a proč tedy jednu změnu na jedné vesnici dávat nad ostatní události. Za měsíc si nikdo už ani nevzpomene a za pět let budeme muset použít počítač, abychom zjistili, kdo byl v roce 2016 starosta. Pro mne jsou daleko důležitější komunální volby v roce 2018, kdy se snad podaří snížit průměrný věk všech zastupitelů. Tento rok je to průměrných 51 let (!!).

  Závěrem tedy obligátní přání novému starostovi a vzhůru k volbám 2018. Jsem tedy moc zvědavý, jak to dopadne, to dneska si netroufne tipovat snad nikdo.

  • místní napsal:

   staří se ti nelíbí a mladí ano? co umí lidovecký Mikulec a odesácký Zemek kromě zpívání? zbytečně zabrané místa. mládí vpřed je hezké,ale mělo by se dodat ať lezou do politických funkcí aji spolu s mozkem.

   • co na to mám řéct? napsal:

    Co umí? To já nevím, ale byli zvoleni, lidi si je vybrali. Umět musí na obci, úředníci. Je problém, že se bojí zeptat, aby nebyli za hloupé, nebo jsou tam pro loajalitu ke straně, která je tam přivedla. Aj to sa počítá, že někdo zvedá ruku. Pro, proti, zdržel se – nepoplést pořadí, zvednout ruku, když se má. To se cení. Zastupitelstvo není žádná Mensa. To by nebyly volby, ale výběrové řízení na vedení obce. Minimálně maturita, ženatý/vdaná, minimálně dvě děcka, aby poznal, co je život, deset roků v práci, aby to nebyl nějaký flákač… Jenomže to tak není, volby jsou o ksichtu, ne o znalostech. Bohužel.

    • místní napsal:

     už oba dřepí v zastupitelstvu 2 roky. za tu dobu se naučí zvedat ruku aji cvičená opice a ještě navíc umí ukázat kolik je jedna a jedna.

    • Dojatý až podójený napsal:

     Máme nového starostu!
     Po tajné volbě, o jejímž výsledku věděla celá vesnice již dávno, se jím stal Jan Pijáček, ale ve Vlčnově ho více známe pod jménem Jiří Matušík.
     Bohužel pan Jiří bude mít jen krátký čas na to, aby mé provokativní odhalení vyvrátil. Když se tak stane, budu jedině rád a stejně rád ho v příštích volbách podpořím. Ale nepředbíhejme.
     Podívejme se do včerejší minulosti, abychom slovy Jana Pijáčka měli jasno v tom, kam se bude ubírat naše budoucnost.
     Kdo chtěl vidět koncert egomaniaka, tak rozhodně zklamaný nebyl.
     V projevu rádoby odstupujícího starosty zazněly ohrkané fráze, které jsme si „my masochisté“ již x-krát přečetli v regionálních listech. Přesto jsem byl trochu zklamán, v té škále moudrostí a v přetlaku emocí mi tam už chyběly jen ty naše babičky a lavičky.
     Mluvené slovo je mluvené slovo. Má svou sílu a moc.
     A to se musí nechat, to se náš Jenda za to čtvrtstoletí naučil lépe než řešit majetkoprávní vztahy v obci. Bylo to opravdu krásné a dojemné. Slova jakoby četl z potrhaného uzlového písma starých Inků a sem tam se mu ten uzel ještě víc zadrchal a ta slova jakoby hledal a lovil z hlubin staletí. Někdy v těch nekonečných pomlkách se mi zdálo, že ty uzly jsou tak zacuckované, že nebylo možné v nich najít jak podstatná jména ani slovesa a mnohdy ani spojky. To nic, to byl asi umělecký záměr autora, aby projevu byl dán ten správný rozměr patosu, který měl demonstrovat tíhu toho okamžiku.
     Opravdu dojemné to bylo asi tak, jako když se loučíme s někým kdo odchází z obýváku do kuchyně. Utěrka po tom velkém nádobí nezůstala suchá.
     Kdyby si někdo myslel, že tady jen kritizuji a jsem nekonstruktivní, tak se musím doznat, že tak bych to určitě nedokázal.
     (Preventivně jsem si teď odskočil do kotelny posypat hlavu popelem.)
     To, že nechyběla ekipa novinářů vyzbrojená rychlopalnými fotoaparáty, notebooky a dalekonosnou kamerou, to již dávno nepřekvapuje. Jen si myslím, že těch zpravodajů tam bylo málo, chyběli tam dopisovatelé z BBC, Euronews a Al džazíry apod. Je nenahraditelná škoda, že o tuto událost bude celosvětová populace ochuzena.
     Rád bych v popisu té skvělé podívané pokračoval, ale nemohu.
     Dojetím se mi ještě dnes hrnou slzy do očí a nevidím na klávesnici… a nebo že by mi padal popel do očí?????

   • souhlasím napsal:

    Souhlasím. Mikulec je tam k ničemu. Nemá vlastní názor a hlasuje podle ostatních. Není divu při jeho IQ.

    • Michal Slinták napsal:

     Napadat IQ je dost jednoduché. Předpokládám, že jste ho Petrovi neměřili..a ani o to nejde. Petr věří neomylnosti našeho vedení a není v tom sám. Patří k tomu většina občanů naší dědiny i zastupitelstva. Pokud se někdo stane zastupitelem, měl by používat kritické myšlení a ne slepou důvěru, v tom vidím problém.

     • pamětník napsal:

      Když si nasadíte do lidovecké kandidátky vyhlášeného kamoša naší Mošťkové, tak nemůžete přece čekat, že bude za lidovce. Není to poprvé, už tam byla za zběha Kašpaříková.

      • Michal Slinták napsal:

       Co na to říct, asi nezbývá než souhlasit. Lidovecká kandidátka do příštích voleb by měla být bez nekriticky-nemyslících obdivovatelů.

 3. ??? napsal:

  Nelíbil se Vám Pijáček, nelíbí se Vám Matušík.
  Tož koho byste tam chtěli? Nějakou krasavicu?
  Nebo toho Donalda z Ameriky?

  • normál napsal:

   Chtěla jsem nového starostu, né toho starého v trapném převleku.

  • Michal Slinták napsal:

   Juru čeká hodně práce. Pokud se za jeho vlády otevře bazén a rozjedou pozemkovky, bude to maximum, co může zvládnout..a přebírá štafetový kolík v těžké situaci. Jako novému starostovi mu můžeme popřát akorát hodně zdaru v práci.

   • . napsal:

    Náš nový starosta je člověk praktický, zvyklý řešit vše rychle a nejjednodušší cestou. Jenomže o tom úřad není, tam je to hodně o papírování. Ale pokud mu poskytnou kvalitní servis stávající zaměstnanci úřadu, tak zcela určitě se mu podaří za sebou nechat nějakou stopu. Já mu fandím, protože bude chtít. A musí to udělat tak, aby chtěli i ti ostatní, s kterými sdílí kancelář.

    • spokojenost každým coulem se mnou cloumá napsal:

     Čistý jak lilie, jak kus nepopsaného listu,
     kdo je ten skvělý muž?
     Přece vinohradský Jurys svistu!
     V práci je vypraný, žehlený, aj košulu si škrobí,
     pije čajík z velkých krýglů
     a při jídle nenadrobí.
     Romantik tělem i duší, je obecní práci solí,
     vůbec se nefláká, nekouří a občas dokonce i voní.
     Když odhalí svoji mužnou hruď,
     pozornost žen má jistou,
     nekouká toho využít,
     on chcec jen funkci čistou!
     Zatímco obecní popíjí, sklenice háží, plivou,
     sám v kanclu pěje si tesklivou píseň tklivou.
     Jistě mu jednou postaví
     v Mongolsku před Hruškou pomník,
     o jeho jméno bohatší bude každičký slovník.
     Toužíme být jak ty, jsme však jak v plotě kůl,
     Už teď jde dědinou, že si jen Janův …. lá lá lá lalalalá ou kej…

     • s přehledem napsal:

      S příchodem nového starosty už se dal postřehnou i přílet první vlaštovky. Ta sice jaro nedělá, ale i tak potěší! Z krojového plesu jasná zpráva! Po dlouhé době si mohli přítomní rodiče od starosty poslechnou úplně normální miniprojev bez zasněných očí v dál a cituplných myšlenek s hlubokým podtextem, až tak hlubokým, že se okolí v něm utápělo. Když se k tomu přidá ještě pochvalné pokyvování z řad ženské části, že mu to v kroji slušelo, můžeme mu udělat kladný bodík. Kdy přibude další?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.