Tříkrálová sbírka ve Vlčnově

V sobotu 7. ledna 2017 v ranních hodinách vyjdou do ulic Vlčnova malí koledníci s doprovodnými osobami, kteří navštíví jednotlivé domácností s přáním všeho dobrého do nadcházejícího nového roku, a zároveň budeme prosit o dar pro potřebné lidi v nouzi. Za Vaši štědrost předem děkujeme.

Níže přikládám leták, který je určený pro oblastní Charitu Uherský Brod. Začátkem týdne se ve Vlčnově objevil leták, který byl určený pro oblastní Charitu Uherské Hradiště. Upozornil jsem zaměstnance Charity v Uh. Brodě, že došlo k mylné distribuci letáků. Chyba se zřejmě nestihne do konce týdne napravit, proto uveřejňuji leták, který alespoň z části tuto vzniklou chybu napraví.

Koordinátor TKS pro Vlčnov Antonín Pešl

 

 

vystrizek-tks

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se děje v obci, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Tříkrálová sbírka ve Vlčnově

 1. . napsal:

  A bude letos i ten černý vzadu? V Lidlu to nějak moc nevyšlo.

 2. František Zástěra napsal:

  Tříkrálová sbírka

  Já se přiznám, že nevím, jak si mám udělat názor na právě proběhlou tříkrálovou sbírku. Na jedné straně by se štědrost neměla počítat, na druhou stranu by měli lidi vědět, kolik se vybralo. Někteří si z toho dělají soutěž, kdo víc, hlavně v regionálních novinách se můžete prohlídnout řebříčky nejštědřejších či rekordních obcí (letos si Černého Petra vytáhlo Strání) a já si jenom povzdechnu, k čemu to je? Částka, která je vybrána v naší obci, je stejná (když vezmu inflaci) po několik let, peníze jsou odevzdány do centrály a tam znovu spočteny, vyděleny a znásobeny a k nám podle tvrzení vedení Charity je vráceno kolem poloviny vybraných prostředků. Budiž, já ekonomice nerozumím, sociální systém je pro mne moc složitý a někdy je lepší mít tisícovku v kapse jak deset tisíc korun slíbených. Dobře, když už to tak má být.

  Ale co vím určitě, pro mne je obchůzka tříkrálových koledníků hlavně ukončení období svátků vánočních a koncem novoročních oslav. Děti, které poctivě obcházejí každý dům, přinášejí spolu s koledou zprávu, že už nastal začátek nového roku a je třeba myslet na to, jaký bude. Ty tři postavičky jsou pro mne symbolem, že je nutno začít pracovat na nových úkolech, že to, co jsem nestihl v minulém roce, tak to fakt skutečně nestihnu a mám dalších dvanáct měsíců na to, abych si pak mohl říct „to nebyl špatný rok“. No ale už předbíhám, zpátky před dveře, kde mi píšou křídou na dveře letopočet nového roku. A jsem šťastný, že kousek vykoledované odměny patří i pro koledníky. Na charitu se přispívá částkou a koledníci občas získají i nějakou sladkost pro sebe. Taky letos ty mrazy, to si opravdu zasloužili.

  Vážení koledníci, díky za váš příchod. Díky vám už máme definitivně nový rok a to znamená i spoustu nových starostí a radostí. Všech bych chtěl popřát vše dobré s tím, že i malá radost je taky radost. Což se moc neví, ale je to tak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.