Děkujeme příznivcům KDU-ČSL za podporu!

Jiøí Èunek (na snímku) se starostou Vsetína nestal. Na ustavujícím zastupitelstvu pro nìj 6. listopadu hlasovalo jen deset z 21 èlenù zastupitelstva. Jiný kandidát na starostu navržen nebyl.

zdroj obrázku: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/lidovci-na-vikendovem-snemu-obmenili-sirsi-vedeni-strany/1219630

Díky Vám, voličům, bude mít Zlínský kraj silného hejtmana. Já osobně si ale vážím všech lidí, kteří nelenili a přišli k volbám. Statisíce našich předků se obětovaly v boji za svobodu a demokracii. Tím, že si vážíme volebního práva, jim můžeme aspoň trochu poděkovat. Čím jim ovšem můžeme poděkovat více bude, že politici konečně začnou respektovat přání voličů a budou plnit své politické programy. Na členech KDU-ČSL teď bude, aby opravdu přísně kontrolovali a tlačili na naše budoucí radní a zastupitele.

V našem Vlčnově suverénně a zaslouženě zvítězil Jan Pijáček. Ke gratulaci přidávám i respekt, že se ODS nenechala koupit a i za cenu nižšího volebního zisku vyrazila do krajských voleb samostatně, bez Valenty! Nakonec se našemu starostovi podařilo dotlačit ODS do krajského zastupitelstva.

Já osobně děkuji za každý hlas a podporu. Letošní volby drželi lidovci jako jeden tým s jediným společným cílem a jasným lídrem. Osobní ambice šly stranou. Můžete to vidět i na rozložení jednotlivých hlasů mezi kandidáty. Lidovci dosáhli obrovského úspěchu. Teď ale přichází to těžší. Dodržet slovo!

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/lidovci-dle-cunka-uspeli-ve-zlinskem-kraji-diky-dobre-kandidatce/1401587

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajské volby 2016, Slovo zastupitele. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

34 komentářů u Děkujeme příznivcům KDU-ČSL za podporu!

 1. hlas lidu napsal:

  Děkuji našim lidovcům včele s Michalem Slintákem za děkování a respekt, který mají z místní ODS včele s Janem Pijáčkem. Když vím, kteří tady ODS zastupují, tak respekt nemám žádný! Nemíním se ani připosrávat a poklonkovat jenom proto, aby mě půjčila ředitelka klubu cimru na nějakou přednášku s mizivou účastí. Je fakt, že místní mají strach ze změny a nedovedou si představit, že někdy odejde do důchodu mongolský bůh a jeho obecní skwav. Já se ptám! Kdy konečně vlčnovští lidovci zvednou hlavu, dokáží si dupnou a dát ruky v bok alespoň tak, jak dědek v Mazíkovi???!!! Pak by se konečně ozvalo od Pijáčka a jeho gardy – už mlčím…

 2. Michal Slinták napsal:

  Váš názor. Můžete si myslet o oponentovi, co chcete, ale měli byste se také naučit respektovat jeho úspěch a pozici. O tom je demokracie. Ne jen, že já mám ten jediný a správný názor, ale že také respektuji názor jiných, i když s nimi nesouhlasím.

  Co se týče té cimry :) Přednáška Kubeše byla skvělá. Ti co byli, dle ohlasu určitě nelitovali. Za rok přijede zas a lidí bude více. Pokud se Vám zdá 45 lidí v místnosti pro 55 jako mizivé, budiž, my jsme byli rádi za každého. Tomáš Kubeš je navíc člověk, který dokáže vyprodat sály (300-400), ale také si váží každého návštěvníka a nepovažuje za ponižující ani přednášku pro 12 lidí :)
  Pokud bych hodnotil úspěch a užitečnost podle stovek, nemohl bych ani učit. Musím být vděčný i za jediného žáka, kterého hodina oslovila a říct si, stojí to za to! I když je to čím dál těžší. Nejsou důležitá kvanta, ale to, že se člověk snaží a něco dělá… a ne jen anonymně kafrá.

  Pokud mají lidovci zvednout hlavu, musí ji zvednout prací! Jenom kritika nestačí, viz dílo Ulambátaru a následný volební neúspěch.

 3. Michal Slinták napsal:

  Jako začínající se snažím získávat zkušenosti od úspěšných. Jako příklad uvedu rady a názory Josefa Bazaly (starosta Starého Města) a Rostislava Mihela (starosta Drslavic). Oba tvrdí shodné: Je třeba respektu k politickému protivníkovi. Je třeba potlačit své ego. Je třeba snažit se o dohodu, jinak neprosadíte nic!

  Pokud druhá strana nechce dohodu, s tím už nic neuděláte. Ale je třeba se snažit. Pokud mají lidovci zvedat hlavu, musí se snažit o pozici místostarosty. Musí přesvědčit občany, že Vlčnovu nabídnou lepšího. Místostarostu, který bude doma, na obci, k zastižení. Který lépe a efektivněji zorganizuje běžný chod obce. Pro mediální obraz, ukazování v televizi a na akcích ve prospěch známosti Vlčnova stačí starosta.

  • stařka údernice napsal:

   Michálku, Michálku! Jestli nebudeš makat ale jenom pindat, nebudeš se učit, budeš na klání chodit nepřipravený, tak už opravdu chytnu vařaju a uvidíš ten tanec!

 4. Anonym napsal:

  Jsem rád, že Zlínský kraj ovládli lidovci! Ale pevně věřím, že i kdyby se z Čunka stal hejtmanský lídr, bude používat jen jednu občánku. Tu pravou malou karetku, která bude platní!

 5. František Zástěra napsal:

  Fenomenální úspěch strany zlínských lidovců, jasné vítězství a druhý v pořadí s pořádným odstupem. Gratuluji. Já tipoval sice jiné výsledky, ale nic se neděje, život jde dál. Zda bude nové zastupitelstvo užitečné, to ukáže čas a ono volební sliby a potom na konci volebního období „sečteno/podrženo“ se může hodně od sebe odlišovat. Ale dejme jim čas, aby ukázali, co umí.

  Co se mi ale nejvíce líbí, tak je euforie místních lidovců, kteří pochopili, že to jde. Za dva roky jsou komunální volby, náskok místní ODS je vražedný, ale co my víme? Zažijeme úspěch KDU-ČSL i ve Vlčnově?

 6. Michal Slinták napsal:

  Díky. Lidovci za tím šli jednotně a to se projevilo. Teď abychom šli také jednotně za plněním programu.

  Euforii zde nějak nepozoruji. Jan Pijáček je ve Vlčnově neporazitelný, pokud nespokojení nezačnou chodit k volbám, a to nezačnou. Dle mého názoru mají lidovci usilovat o pozici místostarosty. Tam hlavně dlouhodobě vidím nedostatečnou a třikrát podtrženou.

  • František Zástěra napsal:

   Se přiznám, že jsem to nějak nepochopil. I kdyby lidovci měli v zastupitelstvu většinu (i třeba jako koalice), tak současný starosta Jan Pijáček by byl opět starostou, protože to tak má být? Já si myslím, že komunální volby jsou o účasti na dění obce v rámci místních politických stran a sdružení. Nikde není psané, že se volí při volbách starosta (a místostarosta), jenom členové zastupitelstva. No dobře, je velmi vysoká pravděpodobnost, že jedno místo získá Jan Pijáček. Ale co ten zbytek? Aby byl zvolen prvním mužem obce, potřebuje dalších sedm lidí. A to je šance místní organizace KDU-ČSL.

   Dvě volební období uteklo od této strany několik zvolených lidí, kteří převážili kyvadlo na stranu současného vedení obce. Co brání tomu aktivně vystupovat a přesvědčovat, že strana s křesťanskými tradicemi je ta správná? I v Bibli se píše o návratu ztraceného syna, kdy hospodář neváhá vynaložit nesmírné úsilí, aby se mu to povedlo.

   Řečeno sportovní surfařskou terminologií, jde vám vlna. Pěkná, žlutá, nafoukaná, cool waves. Tak je potřeba ji využít. A kašlete na články, kdy náš starosta plní všem jejich sny. To je novinářský blábol, který možná byl platný v den sepsání článku, možná tu hodinu. Dneska je to vyjádření k pousmání, velmi diplomaticky řečeno.

   • Michal Slinták napsal:

    A to je právě ta otázka obyčejné slušnosti. Chtějí voliči koalice, nebo volí v obecních volbách jména? Nebo strany? Pokud dopadnou volby tak, že možná koalice proti současnému vedení ODS a ODS B (pardon, místostarostka se po mnoha letech v ODS vlastně přejmenovala na STAN) bude mít 8:7 pozic zastupitelů, má Pijáček končit jako starosta, když bude mít přes 1000 hlasů a 6 zastupitelů? Pokládám to jako otázku na vás ostatní.

    Ano, Jan Pijáček má místostarostku, která v posledních dvou volbách neuspěla a byla volena zastupiteli těsně 8:7 (včetně vlastního hlasu!). Uskupení Nezávislých, které bylo ve volbách 2x druhé, ještě nemělo ani radního! Tohle není fér. A proto lidovci budou usilovat o post místostarosty, aby to příště fér bylo. Ale ať jsme příznivci Jana Pijáčka, nebo nejsme, jeho pozice starosty vzhledem k volebním výsledkům fér je! Berme to jako realitu.

    Nějaká žlutá tsunami do Vlčnova hned tak nedorazí. Buďme realisté! Nám zbývá jediné: Přesvědčit prací a aktivitou občany, že lidovce ve Vlčnově stojí za to volit. To je vše.

    • protistrana napsal:

     Svoji obyčejnou slušnost a fér hru lidovci právě předvádí na Zlínském kraji tím, že se začali šmajchlovat s ODS, kterou přizvali do koalice. Historie se opakuje, jste tak neschopní, že jste schopní všeho.

 7. Antonín Pešl napsal:

  Nevím, kde „protistrana“ čerpal informace a dospěl k závěru, že jsme se začali šmajchlovat s ODS. Pokud je tato informace z Babišova deníku, tak bych tomu nedával tak velkou váhu. Protože před chvílí(ve čtvrtek 13. 10. v 15.30hod.) jsem mluvil s jedním členem vyjednávacího týmu a ten mi nic takového nepotvrdil. Jak již dříve Michal zmínil, koalice je o jednání a dojednání pozic jednotlivých subjektů. Měli bychom být trpělivý a nedělat předčasné závěry. Doporučuji zhlédnout rozhovor, který je na DVtv, přikládám odkaz: http://video.aktualne.cz/dvtv/cunek-kalousek-je-zoufalec-jeho-boj-proti-babisovi-je-legrac/r~c4e26c34906711e6851c002590604f2e/

  • Slovácký deník napsal:

   Své priority s lidovci probrali také zástupci ODS v čele s lídrem Janem Pijáčkem, starostou Vlčnova na Uherskohradišťsku, který je kandidátem na krajského radního za stranu. „Pokud by tomu tak bylo, určitě funkci starosty Vlčnova předám někomu jinému. Nehodlám sedět, jak se říká, jedním zadkem na dvou židlích,“ řekl mimo jiné Jan Pijáček.

   Zdroj: http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/lidovci-jednali-s-ano-stan-i-ods-20161013.html

  • Slovácký deník napsal:

   ……
   Své priority s lidovci probrali také zástupci ODS v čele s lídrem Janem Pijáčkem, starostou Vlčnova na Uherskohradišťsku, který je kandidátem na krajského radního za stranu. „Pokud by tomu tak bylo, určitě funkci starosty Vlčnova předám někomu jinému. Nehodlám sedět, jak se říká, jedním zadkem na dvou židlích,“ řekl mimo jiné Jan Pijáček.
   …..

   • mňam napsal:

    Suma sumárum. Lidovecká kandidátka vytvořená jen z toho nej nej, jak nám tady podstrkával delší dobu místní účastník politického zájezdu do Zlína má takové skvosty, kteří ač nemuseli, podali kamarádskou ruku ods. Ponaučení do budoucna k volbám za dva roky. Kdo nechce ods ,nesmí volit lidovce.

   • volič napsal:

    Asi je zbytečné okecávat to, co vyvedli lidovci. Obhajoba typu, že potřebují zálohu hlasů proti Ano, které je nečitelné, a proto si do zálohy vzali morální charaktery z ODS, je ubohá. Už na to kašlu. Pro mě je to zklamání. Předpokládám, že když teď vidíme fotku Čunka ,jak si potřepává rukou s Pijáčkem, tak příště uvidíme fotku, jak Michal bere kolem ramen Jana a zálibně dívá na Martu. V politice je všechno možné. Nejsem politikem , nejsem podrazácké hovado!

    • Michal Slinták napsal:

     Tak moc přetvařovat se teda neumím. Myslí, že paní místostarostce jsem veřejně do očí i písemně (vždy podepsaný) dal už hodněkrát najevo, co si myslím o její práci a vystupování. Změna na tomto místě musí přijít. Změnu na postu starosty si očividně většina Vlčnovjanů ještě nepřeje. Čas ukáže.
     Co se týče krajské koalice. Je zde spousta dohadů, ale konkrétní výsledek žádný. Já osobně jsem proti spojení s ODS. ČSSD a ODS ve dvoji s Mišákem a Lukášem se na kraji vydováděly už dost. Hodnotit budu až bude něco konkrétního.

     • tak nějak napsal:

      Z konání lidovců na Zlínském kraji, které zastáváš, může být každému slušnému člověku jedině smutno. Kušuj!

      • Michal Slinták napsal:

       S ODS nesouhlasím a to jednoznačně. Nevýhodou členství v politické straně je, že musím respektovat rozhodnutí, i když se neshoduje s mým názorem. S tím jsem do toho ale šel a také to pro mě byla nejtěžší část rozhodování.
       Lidovci mají dobrý program a budu za něj bojovat dál. Nebudu přece vše vzdávat kvůli prvnímu rozhodnutí, které se mi nelíbí. Sebestřednost se v tomto případě nenosí.
       Dnes je okresní výbor a jsem zvědavý na názor ostatních.

       • Šimek - Sobota napsal:

        -…to je normální eeh Bajkal!
        -Já, já nechápu.
        -Eh vlastně Bajkal….chci říck ehhm kojot!
        -Já vám nerozumím.
        -Taky ne, že jo.Ehm totiž…BOJKOT :D

       • ťuky ťuky napsal:

        V dědině to vře odchodem Pijáčka, plno otazníků nad dalším rozvalováním Marty na obci, bude nový starosta větší vymaštěnec než ten současný, kdo zdrhne z rady a ze zastupitelstva, aby se nemusel zodpovídat za nahromaděný bordel , bude se konečně třepat i místní vesmírná černá díra na obecní prachy a tady u KDU klídeček, proč ne, když je nedělička!

 8. průzkumník napsal:

  Kde na to přišel ? Jednoduché, je gramotný, takže si to přečetl. Takže toto je lež? Asi jim Tondo nestojíš za to, aby ti to řekli.
  Tak je to psané:
  A pozvánku nakonec dostala i ODS, jejíž zástupci přijdou v 18 hodin. S nimi by koalice měla o tři zastupitele víc.

  Zdroj: http://zlin.idnes.cz/lidovci-ve-zlinskem-kraji-budou-ve-zlinskem-kraji-jednat-s-ano-a-stan-1gb-/zlin-zpravy.aspx?c=A161013_2278901_zlin-zpravy_ras

 9. ---- usmíval se Pijáček----- napsal:

  Největší spokojenost po koaličních vyjednáváních může právem cítit ODS, která ve volbách zaznamenala druhý nejhorší výsledek a v zastupitelstvu získala jen tři křesla. Přesto se stala součástí vládnoucí koalice. S volebním lídrem občanských demokratů a starostou Vlčnova Janem Pijáčkem se počítá na post radního.

  „I v podepsaném memorandu je to takto popsáno,“ potvrdil v pondělí Pijáček.

  Která oblast mu připadne, zatím není jasné. „Zatím to není vydiskutováno. Určitě nejbližší by mi byla kultura, ale o tu asi bude více zájemců,“ usmíval se Pijáček.

  Blízká by mu však podle něj byla také oblast rozvoje venkova či regionálního rozvoje.

  „Zakládal jsem Sdružení místních samospráv České republiky a měl jsem tu čest jí téměř tři roky předsedat. Ta se právě zabývala prosazováním požadavků venkova a ochranou venkovského prostředí,“ vysvětlil svůj zájem.

 10. a kuš napsal:

  Jakože Jenda už nebude náš starosta?
  Že bude starostka naše Marta?
  No Slintáku, dobře si na tom zařídil.

  • lidovec napsal:

   Nedělejte paniku! Přece je všechno o domluvě a my žlutí sme sila. Já nemožu byt starosta, protože tam patří ODS. Marta za ty roky pracovního styku je jak ODS, tak tam patří. Mohl bych jí dělat místostarostu, že bych vařil kafé při jednačkách.Enem nevím, esli mě vezme, ale je do všechno o domluvě a třeba sa za mě přimluví Čunek. Sice druzí byli jacísi nezávislí, ale my sme sila!

 11. DOTAZ napsal:

  Michale,

  máš nějaké informace o tom, jak se to vyvíjí na kraji? Volil jsem tě a tak bys mohl nějakou informaci pustit. Bude Jan Pijáček radní pro dopravu? Máš nějaké představy, jak to bude u Vás dědině pokračovat?
  Popelka

 12. František Zástěra napsal:

  Nedalo mi to a zapojuji se do té davové hysterie, co bude, až Pijáček nebude starosta.

  Na rovinu, nestane se nic. Já tvrdím od začátku, že starosta obce není ten nejlepší z nás, ale je to člověk, které ho si zvolili zastupitelé. Volby nejsou o pořadí, kdo má největší IQ, ale o ksichtech, bohužel. To, že je někdo více (nebo méně volitelný), tak to neznamená, že je to nadčlověk (či podčlověk). Bohužel u nás došlo k takovému malému kultu osobnosti a odchod současného starosty obce do vyšší politiky je provázen obavami, co bude dál. Stát, potažmo obec, to není vláda jednoho člověka, dneska je to bohužel úřednická vláda. Ono to razítko, případně dokument má větší váhu než osobnost člověka, který jej podepisoval. Tak třeba – starosto, potřebuji na obecním pozemku postavit stříšku, aby mi do baráku nepršelo. Je to před barákem, šak je to jenom půl metru. Možu to udělat? Toto byl zrovna špatný příklad, kdo se neptá a postaví si malou pergolu či dokonce stání pro auto bez vědomí obecního úřadu, tak je na tom líp než ten, který si to papírování musí vyběhat. Bohužel. Ale jinak. Starosto, hlásím sa na poštu, budu dělat s penězama, tak potřebu nějaké potvrzení o důvěryhodnosti. Šak ňa znáš, každů nedělu chodím do kostela a tam dávám na ofěru padesátikorunu a muj druhů. Tož starosto, daj jim vědět, že lepšího člověka není. Jo, tak to nefunguje, je potřeba zajít na matriku či podatelnu a požádat o výpis z rejstříku trestů a zaplatit poplatek. Bez starosty, bez voleb, bez zastupitelstva, bez toho, jestli je starosta ODS nebo lidovec. Ono by pak mohl vzniknout dojem, že fakt toho starostu či vedené obce nepotřebujeme, stačí jeden úředník a potom druhý, který ho zaskakuje, když si bere dovolenů. Obec je, dá se říct, právnická osoba, má IČO a vstupuje svým způsobem do určitých jednání se svými partnery. Sehnat tři tisíce podpisů je nemožné, tak obec zastupuje zastupitelstvo obce, které určí, kdo jej bude v každém úkonu zastupovat, čí podpis je ten správný. Některé své pravomoce deleguje na radu obce. Rozumíte tomu někdo? A ono je to ve skutečnosti daleko složitější. Starostovi obce je v současné době dáváno přikládán větší význam, než ve skutečnosti má. Jinak je to oběť systému, který je nastaven tak, že je spíše v roli prosebníka než rovnocenného partnera. Jsou mu potom dávány nadpřirozené schopnosti, které nemá. Řeže soused v neděli dřevo motorovou pilou? Tak si jdu stěžovat starostovi. Z Araveru jezdí mladí mechanici po dědině skoro stovkou! Na dolním konci ten a ten topí petkama a olejem. Jdu za starostou. Špatně, špatně, špatně. Starosta obce není pánem obce, je to jenom člověk, který zastupuje obec v úředním jednání. A tato jsou přesně vymezena, kde on všude může být.

  Co se tedy stane, když skončí současná starosta obce a budeme mít nového? Nic, autobusy budou jezdit dál, voda poteče ze státního vodovodu a popelnice se budou vyvážet každou druhou středu.

 13. Česká televice: Hradních oslav 28. října se nezúčastní pravice ani lidovci. Premiér ano napsal:

  A to jako proč?

 14. František Zástěra napsal:

  Průmyslová revoluce 4

  „Práci, kterou mohou dělat stroje, by měli dělat stroje!“

  Furt se tady řeší samé „vážné věci“, bez kterých by se v dědině život zastavil. Naopak, všecko bude fungovat, tak jak se má, možná i trochu líp, ale o tom chci tady psát. Dítě školou povinné i dospělí určitě budou pokyvovat, když zmíním pojem Průmyslová revoluce. Pára, elektřina, stroje… Tomu rozumí každý. Když začnu mluvit o Průmyslové revoluci 4, tak se každý zeptá, proč? Šak práci strojům, máme roboty ve fabrice, které umí svařovat, natírat, manipulovat s věcmi a co ještě? Data, zpracování dat, velká data. Co může udělat stroj, ať to dělá stroj. A hned slyším, že to na nás není, to je sci-fi, to je problém velkým firem atd. Jenomže Průmyslová revoluce 4 probíhá právě tady a teď! Nevěříte? Tak pojďme do toho. Internetové bankovnictví, elektronická pošta, mobilní telefonie, eshopy, plánování cest – navigace… Přihořívá, skoro hoří. Prostě to, co dělali lidi, tak pomalu začínají přebírat stroje. Proč chodit do banky, když to jde z domu. Nač bankovní přepážku a tam člověk přepisuje údaje z papíru, když já to můžu udělat za něj. Proč sedět nad mapou a přemýšlet, kudy, když to stroj umí lepší. Tedy rozhodně rychleji. A co náš čeká dál? Uber, samořiditelná auta, bezhotovostní platby, zábava na vyžádání (takový youtube ve vaší televizi) a další a další.

  Tak a pomalu se blížíme k tomu, proč tady zmiňuji Průmyslovou revoluci 4. Četl jsem jeden zajímavý komentář, k čemu všemu tady slouží ten povyk, který se děje kolem prezidenta Zemana a udělování ocenění. A přiznám se, že jsem musel se vším souhlasit. První je potřeba se zeptat, k čemu to všemu slouží? Když se něčemu dává veřejně neúměrně velký podíl, tak vždycky je to k tomu, aby se zakryl daleko větší průser. A to je Česká televize. Prezident Zeman prohlásil, že ji v brzké době nebudeme potřebovat, že ji nahradí nové technologie. A tak je na zváženou zrušit koncesionářské poplatky a financovat ji přímo z rozpočtu. Držet si televizi pouze jako prostředek krizového řízení. Státní rozpočet je přímo závislý na parlamentu a může se měnit podle toho, jaká nálada panuje ve společnosti. Ale takové koncesionářské poplatky, to je jedna velká stabilita. Ať se děje, co se děje, tak to minimum je vždy jisté. A to minimum je hodně vysoké! A tak se kulturní fronta, televizní herci (včetně Gazdíka) spojila a vymyslela si problém kolem Zemana. Tedy kolem vyznamenání. Jenomže co bylo kdysi, dneska nefunguje. Kdo si vzpomíná na spacákovou krizi kolem České televize (2000-2001), tak podobný scénář, jako je dnes předváděn, zafungoval. Jenže dneska máme internet, sociální sítě a výsledek je díky tomu spíše opačný. Přísloví praví, že dvakrát nelze vstoupit do stejné řeky. Co fungovalo kdysi, tak dneska je to spíše k pousmání.

  A teď to všechno spojme, tu Průmyslovou revoluci 4 a situaci kolem prezidenta Zemana a udělení/neudělení medaile. Česká televize je dnes neefektivní model, zastaralý, málo pružný, přebujelý na lidské zdroje. Díky Průmyslové revoluci 4. Je nutno ji změnit. Jenomže to když řeknou tři traktoristé ze zrušeného státního statku, tak to akorát zapadne u piva, na návsi či někde v blízkých rodinách. Takto umělci, sami pasovaní do elit národa, si vynucují prostor u široké veřejnosti.

  Momentálně je další den, co píšu tento komentář a zase jsem jej napsal dlouhý. Takže znovu a jednodušeji. Když budíte dítě do školy, tak to po vás žadoní „ještě deset minut“. Stejně ví, že se tomu nevyhne. To samé dělají naše umělecké elity – ještě chvilku. Ještě rok či dva. Stejně ví, že Česká televize jako veřejnoprávní medium, placená koncesionáři, jednou skončí. Ale rok dva zajištěné existence, to se hodí. Toto není boj o demokracii, tady jde o něco přízemnějšího. Když pláče herečka paní Štěpánová, budiž. Ale proč politici? Hmmm….

 15. jedula napsal:

  Momentálně v dědině vře, jestli bude starosta Petr nebo Pavel. Co bude s místostarostkou a jestli Vlčnovjani budou pořád padat na prdel před naboptnalýma kecama Jana, který oslňuje tím, že se začal rozvalovat na kraji. Buďme v klidu. Je tam dost odborníků,kteří našeho místního politika budou hlídat, aby toho posral co nejmíň. Co naši lidovci? Čekají na další výstavu, aby měli o čem psát?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.