Myšlenka krajského předsedy KDU-ČSL Ing. J. Stodůlky před volbami

Lituji občany, kteří před každými volbami hledají tu správnou novou stranu a hnutí. Dosavadní neangažovanost je předností, třebaže se mnohdy podaří i kouzlo nechtěného – na kandidátce těchto nových stran se objevují recykláti, jejichž jedinou politickou kvalifikací je přítulnost k nyní zdánlivě volitelné straně. Výsledky takto ustavených stran a hnutí jsou nevalné, zvláště pokud takový spolek vede charismatický vůdce, jehož jedinou schopností je sehnání divných peněz na kampaň. Někdy mi to připadá, že občané by se klidně dali operovat přesvědčivě hovořícím instalatérem. Politika je profese a profesi mají vykonávat profíci, nikoliv jaloví mluvkové s minimální praxí z politiky alespoň té z radnic.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajské volby 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 komentářů u Myšlenka krajského předsedy KDU-ČSL Ing. J. Stodůlky před volbami

 1. František Zástěra napsal:

  Jsou věci, které jsem v životě nikdy nechtěl udělat. Jedna z těch byla ta, že nikdy nebudu volit komunisty. V těchto volbách do krajských zastupitelství dám svůj hlas této straně, komunistické. Proč? Protože v předvolební debatě lídr strany pan Mařák jednoznačně dokázal, že ví, o čem mluví, že má znalosti o funkci a provozu krajských úřadů a neslibuje neslibovatelné. Pan Čunek, bývalý vícepremiér, ministr, senátor a dlouholetý starosta Vsetína, nedokázal v debatě lídrů zužitkovat své zkušenosti a voliče láká pouze na svoji osobnost. Přesněji na sympatického kluka z plakátu, kterým je to tady všude zapleveleno. Zbytek kandidujících stran mne neoslovil, náš starosta Pijáček nepřesvědčil a u Valenty, tvrdého podnikatele, stále nechápu, proč tak bohatý člověk vstupuje do politiky.

  Spolupracovat s komunisty nebo ne? Nepíše se rok 1989, je o skoro tři desetiletí víc. Zakázat komunistickou stranu, případně se k ní stavět negativně, dopředu odmítat spolupráci, tak to je spíše vypočítaný kalkul pro voliče než správa věcí veřejných. Lidovci u nás v krajských volbách v roce 2012 dostaly 34 tis. hlasů, komunisté 30 tis. hlasů. V procentech 18,3% (lidovci), 16.08% (komunisté). To není malé číslo, spíše naopak. A toto je možné ignorovat? Vsadím se, že letos komunisté dostanou více hlasů jak lidovci.

  Jak píšu na úvod, jsou věci, o kterých jsem byl přesvědčen, že v životě neudělám. Možná jsem starý, hloupý, třeba o světě nevím nic anebo strašně málo, ale takových nás bude moc. A tvářit se, že komunisté neexistují, i když je to momentálně třetí nejsilnější strana?

  • volič napsal:

   Spolupracovat nespolupracovat? ODS Pijáček se staví jednoznačně, s komunisty ne! Já říkám, že komu to myslí, ten říká ne ODS včele s Pijáčkem!

  • Michal Slinták napsal:

   Pokud platí sázky na Zlínský kraj, tak o co? Já sázím na lidovce. Co se týče státu, nevím, nesledoval jsem jiné kraje.

   • věřící napsal:

    Panebože odpomož nám ode všeho zlého počítaje aj lidovce!

    • Michal Slinták napsal:

     Já su lidovec, nestydím sa za to……Naopak, vzhledem k tomu kolik lidí z té strany jsem poznal, myslete si, co chcete a máte na to právo, ale já také mám právo říci….ano, su hrdý, že su lidovec.

     • zklamaná i tebou napsal:

      Do místní politiky ses ale dostal jako nezávislý, proto tě mnozí volili. Zradil jsi tak, jak jsi kdysi kritizoval Kašpaříkovou a jiné přeběhlíky. Takže už ne nezávislý, už chceš být hrdý lidovec. Přeji ti mnoho lidoveckých hlasů. Můj nezávislý jsi ztratil, jako lidovce tě volit nebudu. Je mě to líto.

  • autor napsal:

   Františku Zástěro, pokud vybíráme a dáváme hlasy takovým lidem, kteří dokáží velmi líbivě a zasvěceně mluvit o čemkoliv, ještě neznamená, že většinu voličů přesvědčí, aby ho volili, i když někdy se tak stane. Jsme svědky, že máme kolem sebe spoustu takových lidí a to nemusíme chodit daleko. Jiří Čunek třeba, podle někoho nepatří ke zdatným řečníkům, ale je za ním vidět poctivě odvedená práce, kterou voliči ocenili počtem preferenčních hlasů. Někdy to tak je, že ten kdo nedokáže břitce mluvit je hodně úspěšný v konání. Jinak v prognostice ses velmi spletl.

   Antonín Pešl

 2. autor napsal:

  Pro paní „zklamanou“:
  Asi jste bohužel nepochopila nezávislé – není to žádná strana! Od toho je slovo – NEZÁVISLÝ!!! Zakládali jsme je s myšlenkou, aby se do zastupitelstva dostali nezávisle přemýšlející lidé, kteří nezvedají ruku jako automat. Program nezávislých hájím v zastupitelstvu dál. Ani to není tak těžké, je hodně podobný lidoveckému. Zkuste pochopit, že jsem nebyl členem žádné strany! Teď jsem poprvé v životě členem politické strany a nehodlám nikam jinam přestupovat. Přemýšlel jsem o tom totiž 8 let, než jsem se rozhodl, kterou stranu podpořím.

  Co se týče paní Kašpaříkové. Byla na lidovecké kandidátce a pak přešla do opačného tábora – do vládnoucí koalice a udělala z lidovců opozici. Pokud trošku chápete situaci ve Vlčnově, tak snad víte, že lidovci a nezávislí jsou partneři! Vám to opravdu připadá jako stejná situace? … A bohužel bez silnějších lidovců neudělají ani nezávislí nic! To už jsem pochopil.
  Navíc do zastupitelstva obcí se snad volí lidé a ne strany. Mně rohy po vstupu k lidovcům nenarostly. Samozřejmě si vážím Vašeho hlasu a dle toho Vašeho hlasu budu hájit v zastupitelstvu dál to, proč jste mě volila. Pokud jsem ale pro Vás nepřijatelný jako lidovec, chápu. Máte na to právo a už mě nevolíte.

  Pokud máte opravdu zájem o diskuzi na toto téma, můžete si přečíst i článek, proč jsem vstoupil do lidové strany:

  http://kduvlcnov.cz.webx.forpsi.com/2016/01/07/vstoupit-dnes-do-kdu-csl-proc/

  Pokud mi chcete ale akorát vynadat, OK! Máte na to právo. Přijímám Vaši kritiku, ale nesouhlasím s jejím smyslem. Na to mám zase právo já.
  Michal Slinták

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.