Výborný učitel z AG, nyní i místostarosta Kroměříže Pavel Motyčka na lidovecké kandidátce

motyckaPokračujeme v představování kandidátů, kteří působí na Agéčku v Kroměříži. PhDr. Pavla Motyčku, Ph.D naleznete na kandidátce na 12. místě. Znali jsme ho jako přísného a zároveň fér vychovatele. Jako učitele jsem ho už bohužel nezažil. Dovolím si jednu osobní  vzpomínku. Ano, je to ten vychovatel u něhož jsem vykonal pozitivní dechovou zkoušku, v době kdy jsem jako student nehodný (bylo mi 18 let!) nedodržel pravidla nám daná…a byl po zásluze potrestán. Ale ani to mi nebránilo dát mu hlas v minulých krajských volbách :) K tomu se přidalo mnoho dalších a díky tomu se stal zastupitelem našeho kraje. Proč to nezopakovat?

 

 

Takto ho představují na facebooku KDU-ČSL Zlínský kraj:
Je pedagogem na Arcibiskupském gymnáziu Kroměříž, statutárním místostarostou Kroměříže. S manželkou Jitkou vychovávají čtyři děti. Má rád cestování, vodáctví, vysokohorskou turistiku, zabývá se etickou výchovou a vždy prosazuje otevřenou komunikaci. V roce 2012 byl zvolen díky preferenčním hlasům do krajského zastupitelstva, kde se zaměřoval především na témata školství a sociální služby, jimž by se v případě znovuzvolení rád věnoval i nadále. Jeho motto je: Co chceš, aby druzí činili tobě, to čiň ty jim.

Pavel byl garantem při tvorbě programu pro školství v těchto volbách. I díky to jsme spolu s dalšími kolegy připravili praktický a reálný program pro školství v našem kraji:

 1. Podpoříme zachování škol v malých obcích.
 2. Zachováme rozsah vzdělávání v základních uměleckých školách.
 3. Zachováme školy s velkou tradicí a jedinečnými obory.
 4. Zachováme dostupnost vzdělávání v praktických školách a navrhneme změnu zákona vedoucí k přiměřené a žádoucí inkluzi ve školách.
 5. Zajistíme efektivní a spravedlivé financování školství v kraji, zejména s cílem personální stability a zajištění standardu kvality vzdělání.
 6. Vytvoříme projekty zaměřené na síťování odborných škol a partnerů z oblasti praxe.
 7. Vytvoříme projekty pro podporu a rozvoj start up, inkubátorů a kreativního průmyslu.
 8. Podpoříme vznik komunitních center v jednotlivých lokalitách. Podpoříme střediska volného času a organizace pracující s mládeží.
 9. Vytvoříme projekty zaměřené na propojení školních volnočasových aktivit se středisky volného času a organizacemi pracujícími s mládeží. Podpoříme projekty na zlepšení sociálního klimatu ve školách.
 10. Podpoříme vzdělávání v bezpečnostních tématech, jako je ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí, příprava občanů k obraně státu, dopravní výchova, ochrana zdraví.
 11. Vytvoříme podmínky pro vznik církevního středního odborného učiliště.
 12. Podpoříme vzdělávání nadaných žáků.
 13. Podpoříme zavedení etické výchovy v jednotlivých školách a prohloubíme vzdělávání ve finanční gramotnosti.
 14. Zavedeme metodickou podporu pro vyhledávání a řízení projektů vhodných pro jednotlivé školy.

http://www.zlin.kdu.cz/aktualne/aktuality/volebni-program-kdu-csl-2016-2020-pro-zlinsky-kraj

Michal Slinták

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajské volby 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.