Tomáš Kubeš nám do Vlčnova přivezl Sibiř

Cestovatel Tomáš Kubeš nás na Sibiř přenesl během poutavé přednášky plné fotografií a zajímavých videí. Čím ale Tomáš Kubeš zaujme všechny? Živým vyprávěním, kdy se vám zdá, že dobrodružství zažíváte s ním. Kdo vyrazil ve středu do KSK ve Vlčnově snad nelitoval. Dle většiny ohlasů přednáška zaujala, a to velmi!

lepsi-1

Foto: Rostislav Pijáček

Začal městy během cesty, kdy nás mnohé překvapila moderní zástavba současného východního Ruska. Celou cestu provází velké ruské srdce spojené s pohostinností provázenou až příliš častým požívám vodky. Alkoholismus je zřejmě velkým problémem a nikoho to asi moc nepřekvapuje. Hlavním cílem výpravy byla pravá Sibiř v Jakutsku a její obyvatelé Burjati.

divaci

Foto: Rostislav Pijáček

Co spojuje celou tuto dobrodružnou výpravu? Rychlé střídaní počasí a teplot. Bodaví komáři, které vystřídají ještě kousavější mušky. Silnice, které nemají mosty… a pokud zaprší, musíte počkat. Když se vydáte pěšky, dávejte pozor na medvědy. K tomu navíc potkáte úžasné lidi zvyklé žít v -70 stupních a naprosté samotě. Zažijete s nimi tanec šamanů i magické vítání slunce.

Tomáš Kubeš s pořadateli

Foto: Rostislav Pijáček

Děkujeme pracovníkům KSK Vlčnov za ochotu a pomoc při organizace akce a těšíme se na další přednášku za rok, kdy snad naplníme i hlavní sál. Poslechněte si účastníky přednášky. Ti Vám nejlépe poradí, zda příště máte přijít i Vy!

Fota a další informace naleznete na:

http://fotorosta.cz/?page_id=2168

http://www.kskvlcnov.cz/sibir-cestopisna-beseda/

http://www.tomaskubes.cz/

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se děje v obci, Místní organizace KDU-ČSL. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Tomáš Kubeš nám do Vlčnova přivezl Sibiř

  1. Pavla Stanová napsal:

    Dobrý den moc děkují za velmi krásné vykládání a ráda , bych příště dál stejné už se hodně těším . Mám ráda vykládání od cestovatele Jiřího Márovi . Děkují
    Za odpověd a budu ráda cestovatela ve Vlčnově .. příjemný dny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.