Kvalitní učitelé na lidovecké kandidátce – Mgr. Štěpán Bekárek

Nyní se budu věnovat mé srdeční oblasti – lidem působícím na Arcibiskupském gymnáziu. Mgr. Štěpán Bekárek  (19. pozice na kandidátce) během mého studia působil jako zástupce ředitele. Přímo mě matematiku neučil, ale vzpomínají na něho s vděčností nejen spolužáci ze třídy, kteří z matematiky maturovali a navštěvovali jeho semináře. Nejlépe se představí sám:

beky-1

„Narodil jsem se 15. 5. 1967, vystudoval jsem Přírodovědeckou fakultu Palackého univerzity v Olomouci, obor matematika a fyzika. V létě roku 1989 jsem se oženil a přestěhoval do Kroměříže. Zde od roku 1992 pracuji na Arcibiskupském gymnáziu. V letech 2001 – 2015 jsem AG vedl v pozici ředitele. V létě 2015 jsem se na vlastní žádost vrátil k práci učitele matematiky a fyziky, v téže době jsem vstoupil do KDU. S manželkou Ivou máme pět dětí. Pokud budu zvolen do zastupitelstva Zlínského kraje, chci se věnovat především problematice školství, péče o zdravou rodinu a otázkám vymahatelnosti práva pro slušné lidi.

Program KDU-ČSL ve Zlínském kraji – oblast školství:

 1. Podpoříme zachování škol v malých obcích.
 2. Zachováme rozsah vzdělávání v základních uměleckých školách.
 3. Zachováme školy s velkou tradicí a jedinečnými obory.
 4. Zachováme dostupnost vzdělávání v praktických školách a navrhneme změnu zákona vedoucí k přiměřené a žádoucí inkluzi ve školách.
 5. Zajistíme efektivní a spravedlivé financování školství v kraji, zejména s cílem personální stability a zajištění standardu kvality vzdělání.
 6. Vytvoříme projekty zaměřené na síťování odborných škol a partnerů z oblasti praxe.
 7. Vytvoříme projekty pro podporu a rozvoj start up, inkubátorů a kreativního průmyslu.
 8. Podpoříme vznik komunitních center v jednotlivých lokalitách. Podpoříme střediska volného času a organizace pracující s mládeží.
 9. Vytvoříme projekty zaměřené na propojení školních volnočasových aktivit se středisky volného času a organizacemi pracujícími s mládeží. Podpoříme projekty na zlepšení sociálního klimatu ve školách.
 10. Podpoříme vzdělávání v bezpečnostních tématech, jako je ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí, příprava občanů k obraně státu, dopravní výchova, ochrana zdraví.
 11. Vytvoříme podmínky pro vznik církevního středního odborného učiliště.
 12. Podpoříme vzdělávání nadaných žáků.
 13. Podpoříme zavedení etické výchovy v jednotlivých školách a prohloubíme vzdělávání ve finanční gramotnosti.
 14. Zavedeme metodickou podporu pro vyhledávání a řízení projektů vhodných pro jednotlivé školy.

http://www.zlin.kdu.cz/aktualne/aktuality/volebni-program-kdu-csl-2016-2020-pro-zlinsky-kraj

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajské volby 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.