Je kam jít ve Vlčnově za kulturou? Je!!!

Pokud si pořádně prohlédneme program KSK Vlčnov na tento rok, potěší jistě fanoušky folkloru, divadla, umění, cestování a další. Sám patřím hlavně mezi obdivovatele divadla a cestopisných přednášek.

V březnu jsme si poslechli další přednášku Jiřího Kolbaby – Maroko (i západní Afrika). V květnu naše MO KDU-ČSL Vlčnov spolupořádalo s KSK představení Straňanů (Divadelní soubor Karla Hogera) Sluha dvou pánů.

Už brzy – 16.9. – bude zahájena další výstava v Galerii na Měšťance, tentokrát ke 150. výročí narození Jana Janči (1866- 1928), našeho rodáka, známého novináře a spisovatele. Tuto výstavu uvede autor PaedDr. Jiří Jilík.

sibir-121. září bych Vás rád pozval na další skvělou cestovatelskou přednášku Tomáše Kubeše –  Sibiř – divoká příroda a její obyvatelé (opět spolupořádáme KDU-ČSL s KSK Vlčnov). Nenechte si ujít. Viděl jsem v zimě přednášku tohoto úžasného člověka o Tuvě (republika v Rusku) a chtěl jsem jeho neskutečné zážitky, fotky a videa představit i ve Vlčnově.

kubes

V říjnu nezapomeňme na velký komponovaný pořad Písničky z malířovi planety k výročí Jožky Úprky – 155 let od narození.

V listopadu se budu nejen já těšit na Divadlo Hrozen a jejich hru – Dovolené olinklúzif. A opět se dočkáme my, cestovatelé prstem po mapě. Pan Bednařík nám popíše cestu po Střední Americe – Nikaragua.

Využijme této opravdu zajímavé nabídky. Máme to doma a není to daleko :)

Díky, těším se!

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se děje v obci, Místní organizace KDU-ČSL. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.