Michal Slinták: Kandiduji za KDU-ČSL ve volbách do krajského zastupitelstva

treti_plakatV říjnu proběhnou volby do krajských zastupitelstev. Na kandidátce KDU-ČSL se objeví i mé jméno – na 38. pozici. Šance na posun do krajského zastupitelstva je z tohoto místa samozřejmě malá, ale není důležitá situace jednotlivce Slintáka. Důležité je, aby se stal hejtmanem silný a zkušený politik ze stabilní a konsolidované strany, kde nevládne jeden milionář, který hodlá prosazovat jen zájmy svého podnikání. Přiblížím Vám několik důvodů proč volit právě KDU-ČSL:

 

  1. Volební program KDU-ČSL: Při tvorbě volebního programu jsem byl velmi příjemně překvapen, když jednotlivé body vypracovávali lidé dle vhodných povolání a pracovních zkušeností. Mám za sebou 9 let praxe na základní škole, proto jsem se samozřejmě zabýval otázkou školství. Sedělo nás tam 6 učitelů a dali jsme dohromady volební program, který odpovídá požadavkům obyčejných pedagogů Zlínského kraje. Já sám jsem velice rád za 3 body, na kterých mi záleželo nejvíce:                 a) Zachováme dostupnost vzdělávání v praktických a speciálních školách a navrhneme změnu zákona vedoucí k přiměřené a žádoucí inkluzi ve školách – jako každý učitel i většina rodičů mám strach z neřízeného úprku žáků z praktických škol do klasických škol základních. Kraj jako zřizovatel má plně v kompetenci zachování praktických škol, kde se učitelé citlivě a individuálně věnují žákům dle jejich potřeb. Ať si říká, kdo chce, co chce, základní školy toto zatím prostě nemohou poskytnout.                                                                                     b) Podpoříme výuku pro praxi – jistě všichni pociťujete úbytek kvalitních řemeslníků a pracovníků ve strojírenství. Dnes by každý studoval zahraniční vztahy, sociologie, či teorie filmu a literatury, ale praktického nic. Myslím si, že komunikace a spolupráce v této oblasti mezi řediteli škol, krajem a majiteli firem je nedostatečná. Dále je třeba finančně podpořit zkušené pracovníky, kteří se v praxi pokoušejí vychovat řemeslníky nové.                                                                                c) Zavedeme metodickou podporu pro vyhledávání a řízení projektů vhodných pro jednotlivé školy – mezi záplavou projektů a grantů se už orientuje snad jen člověk Homo EU sapiens. Kraj by školám pomáhal tím, že zmapuje a vybere vhodné projekty a granty, k nimž také připraví manuál, jak tento projekt (grant) zpracovat, jaké výstupy jsou důležité a co se bude kontrolovat.
  2. Silný, známý a zkušený kandidát na hejtmana: Žádná strana nemá tak silného kandidáta na hejtmana Zlínského kraje. Opomíjím místního podnikatele s výherními automaty (bednami), jenž už svou činností v senátu potvrdil, kam směřuje jeho jediný zájem. Jiří Čunek je osobou výraznou, což se potvrdilo už v minulých krajských volbách, kde dostal ze všech kandidátů všech stran nejvíce hlasů. Ve Vsetíně má velkou podporu a obyvatelé Vsetína jistě ví proč.
  3. Velká šance zvítězit:                                                                                                      Sami znáte ten pocit zmaru, kdy Váš hlas takzvaně propadne, protože strana, či kandidáti, které jste volili, nepřekročí potřebnou procentní hranici nebo nemají šanci na účast ve vládnoucí koalici. To u lidovců nehrozí. Dle srpnového volebního průzkumu by lidovce volilo 17,5% voličů – je to nejvíce ze všech stran ve Zlínském kraji. Lidovci opravdu mají šanci volby vyhrát, nebo se aspoň podílet na sestavení vlády v kraji. Váš hlas tak určitě nepropadne a volební program lidovců se stane součástí programu, dle kterého se bude řídit další 4 roky činnost krajských orgánů.  
  4. Co říci na závěr? Pojďme v říjnu k volbám. Kraj ovlivňuje náš život přímo. Je důležité správně vybrat, kdo mu bude vládnout, protože Zlínský kraj nepatří na okraj!

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajské volby 2016, Slovo zastupitele. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.