Krajské volby 2016 – kvalitní kandidátka lidovců

Volby do krajského zastupitelstva se nezadržitelně blíží. Je načase představit kandidátku KDU-ČSL. V dalších článcích během týdnů zbývajících do voleb bych Vás rád důkladněji upozornil na několik zajímavých lidí na naší kandidátce. Nejdříve začneme lídrem – kandidátem na hejtmana. Za lidovce není v čele nikdo jiný než Jiří Čunek. V minulých volbách získal nejvíce hlasů ze všech kandidátů. Nejznámější a nejsilnější osobnost na kandidátce. Oblíbený politik na Valašsku, hlavně v okolí Vsetína.

Odkaz na kandidátku KDU-ČSL Zlínský kraj: http://www.zlin.kdu.cz/aktualne/aktuality/kandidati-kdu-csl-do-krajskeho-zastupitelstva

hejtman čunek

Také bych Vás rád upozornil na další pozice. Prvních 15 kandidátů je opravdu silných. Pro voliče z okresu Uherské Hradiště jsou jistě zajímavá jména ze 3. a 4. pozice – starosta Starého Města Josef Bazala a starosta Ostrožské Nové Vsi Ing. Pavel Botek. Na 5. místě najdete kandidátku do senátu za okres Kroměříž Mgr. Šárku Jelínkovou. 

Z našeho okresu máme v první patnáctce také oba poslance – Mgr. Ondřeje Benešíka a Ing. Ludvíka Hovorku. Nesmím zapomenout na místostarostku Uherského Ostrohu Ing. Jiřinu Galuškovou, která je na 14 . pozici. Patnáctku uzavírá známa osobnost Valašska – ředitel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm Ing. Bc. Jindřich Ondruš. 

Velmi pozitivní osobní vztah mám k mým dvěma učitelům z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži: PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D. (v současné době místostarosta Kroměříže – 11. pozice) a Mgr. Štěpán Bekárek (19.místo).

Na závěr prvního kratičkého upozornění na kandidáty nesmím zapomenout na kolegyni učitelku a „Zlatého Ámose“  Mgr. Růženu Hlůškovou z Ostrožské Nové Vsi, která učí na základní škole v Kunovicích (28. místo). Pro Vlčnovjany bude určitě důležité i jméno na 36. poziciIng. Martin Křižan – starosta Hluku! No a na 37. místě je překvapivě i jméno mé. Takže Hlučan s Vlčnovjanem pěkně vedle sebe.

slinták křižan vedle sebe hotovo

Je to jen malý náhled do velmi kvalitní kandidátky – samozřejmě podle mého názoru. Některé kandidáty Vám představím příště podrobněji (rozhovor, program, názory), také se podíváme i na další kandidáty z našeho okresu a samozřejmě mrkneme i na mladou krev – Mladé lidovce.

Další informace najdete na: http://www.zlin.kdu.cz/domu

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajské volby 2016, Místní organizace KDU-ČSL, Slovo zastupitele. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.