Holky a kluci z Katolky skvěle tančí

V květnu slavila Katolická základní škola, ve které působím osmým rokem, desáté výročí založení. K příležitosti Dne matek pořádáme každoročně školní akademii a letos jsme této akce využili i k oslavě výročí.

Rád bych představil tanečníky a tanečnice z naší školy. Školní folklorní soubor Holúbek navštěvují desítky dětí. Jejich vedoucí Andrea Kapsová kromě folklorních pásem nacvičila letos s žáky 8. a 9. třídy i polonézu. Přiložené video je ale z prvního představení polonézy na plese v Uherském Brodě (tanec začíná po 2. minutě videa):

Jací jsou kluci chlapáci a že už unesou pořádnou „děvčicu“ nám předvedli ve zvedačkovém Tanci z Kopanic:

Dále na školní akademii Holúbci předvedli pásmo Parádnice. Toto pásmo nacvičila už druhá generace tanečnic z naší školy:

A na závěr překvapil nově nacvičený Klobúkový tanec:

Za takovými výkony dětí stojí kupa práce, času a otřesených nervů. Myslím, že výsledek pak ale stojí za to. Milí tanečníci, díky za fajn zážitky.

Více informací o životě na Katolce najdete na: www.kzsub.cz

Pokud Vás zajímá činnost a akce Holúbku, klikněte si na www.holubek.info

Michal Slinták

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Vážně i nevážně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.