Ondřej Benešík bude ve Vlčnově mluvit o migrační krizi

Na veřejné Výroční schůzi MO KDU-ČSL ve Vlčnově promluví poslanec a předseda Výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík.

Přijďte si poslechnout a zároveň promluvit o jeho názoru na migrační krizi a způsobu, který navrhuje k jejímu řešení. Ondřej Benešík již vícekrát mluvil o historickém a kulturním místu ČR v Evropě, kde bychom měli být záchytným místem pro obyvatele utíkající hlavně z Ukrajiny a východu Evropy. Nesmíme zapomínat na demografickou krizi, která v dalších generacích ohrožuje náš stát. Ani ČR se bez přistěhovalců neobejde, ale měli by to být lidé kulturně nám blízcí, lidé schopní se naučit náš jazyk a zařadit se do pracovního procesu.

Možnost promluvit si s Ondřejem Benešíkem budete mít zítra 28.2. Výroční schůze začíná v 15:30 v přísálí KSK. Dalším velmi zajímavým hostem bude předseda Krajského výboru KDU-ČSL Zlín – Jiří Stodůlka.

Michal Slinták

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se děje v obci. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Ondřej Benešík bude ve Vlčnově mluvit o migrační krizi

 1. František Zástěra napsal:

  Dostal jsem odkaz na zajímavý rozhovor mezi panem Štěpánkem a Žantovským, kde se řešila současná krize kolem České televize a protože to bylo dlouhé povídání přes hodinu a něco, tak se samozřejmě řešili i jiné věci. Bohužel to byl rozhovor jednobarevný, oponenti i přes pozvání nepřišli, takže to zas nějakou zásadní váhu v životě běžného občana nemá. Ono ani spousta informací nemá žádnou váhu, vše kolem nás je obyčejná vata, jenom nějaká výplň společenského pozadí či nevýrazný šum. No ale zpátky k věci, k jednomu z bodů debaty. Jedním z důležitých mezníků v informovanosti veřejnosti je přechod analogového způsobu k digitálnímu. O co jde? V časech Československa šly informace jednostranně, pouze ke konzumentovi. Co se odvysílalo v TV, tak se odvysílalo. Nic víc, nic míň. Nebyla možnost to nijak ovlivnit. S nástupem digitální éry, což je považován internet, přibyla interakce. Což znamená veřejně reagovat na podanou informaci. Jak v komentářích, dementi, tak i vlastní blogy či jiné způsoby, jak dát světu k dispozici svůj vlastní názor. No a tady se údajně projevuje zaostalost našich mediálních elit, ale i politiků a různých osobností, kteří utvářejí společenský názor na dění v naší republice. Předtím byla pravda jenom jedna, ta oficiálně odvysílaná v TV nebo v rozhlasu. Dneska je to bohužel tak daleko, že prohlášení, že Česká televize a Český rozhlas lže, tak se to potká s potleskem a všeobecným souhlasem.
  Na toto jsem si vzpomněl, když jsem si četl na Parlamentních listech rozhovor s Petrem Pijáčkem z Vlčnova, který popisoval týdenní zkušenost v utečeneckých táborech. Formálně byl článek v pořádku, stylisticky taky, byl tam nějaký názor a vlastní zkušenost. Před rokem 1990 by to byla závažná informace, která by byla v žebříčku přínosu pro společnost hodně vysoko. Ale píše se rok 2016 a dneska to celkové vyznění tohoto článku bohužel není moc pozitivní. Ono stačil jeden komentář s odkazem na nějakou statistiku, kde mzdy v příspěvkových organizacích jsou dvojnásobné oproti učitelům. A celý článek je tak dehonestován (příšerné cizí slovo) čili potupně ponížen. A je to vůbec pravda o těch mzdách?
  Od doby vlády Adolfa Hitlera byla propaganda povýšena na formu vládnutí (Goebbels a jeho ministerstvo). Dneska se to děje taky, ale už ne s takovým honosným názvem. I když tiskové oddělení a PR agentury, to zní taky hezky. Ale k meritu věci. V současné době jsme v područí takzvané třetí světové války. Válka to je, ale já bych ji nazval mediální válka, válka o rozdělení vlivu. Někdo to umí líp, někdo hůř a pak bude následovat zákonitě vítěz a na druhé straně poražený. No, já si myslím, tato válka překoná časově tu třicetiletou a obávám se, že budou (tedy už i jsou) oběti na životech. Co je to to teroristický útok? Na civilní obyvatele? Mediální bomba! Proč byla Paříž? Aby se o tom všude psalo!
  Na začátku píši o jednom rozhovoru na youtube a na konci končím hodně pesimisticky. Ale asi to tak je, politika (či zájmy jedné skupiny) přestala používat silová řešení a jde na to chytře, moderně a velmi účinně. No, někdy ani moc ne, prezident Zeman je v médiích očerňován a přesto má popularitu přes 70%. Ale to je spíše výjimka potvrzují pravidlo.
  Závěrem něco chytrého. To, co se kolem nás děje, to není chaos, ale účel. Je to bitva o moc, o sféru vlivu a ekonomickou nadvládu. Jsou to nové nástroje, chytřejší. A doufejme, že vyhraje ten chytřejší a ne ten nejsilnější. I když i toto se nevylučuje.

  Antispamový filtr mi nedovoluje dát do komentářů odkaz na youtube, tak si dejte do vyhledavače „debatní klub; štěpánek; žantovský“ a výsledkem je ona debata. Velmi jsem se pobavil, když vedle sebe postavili prezidenty Havla a Zemana a jejich kuřácké orgie na hradě. Moc doporučuji!

 2. nechci kazit diskuzi o jízdě králů, tak to dám sem napsal:

  Minulý týden jsem byl pryč, někde, kde je tepleji, ale když jsem si pročítal radu obce, tak mne zaujalo, že se bude 10. března vyvěšovat na obci vlajka Tibetu. Proč se ale tak děje, tak to jsem se nedozvěděl. No ale google je mocný nástroj internetu a když se chce, tak je na jedno kliknutí informací, možná až příliš. Základní otázka zní: Komu je to ku prospěchu, když ve Vlčnově bude vyset na balkoně vlajka Tibetu? No nikomu, to dá rozum. To je jako kdyby někde v centrální Číně někde na předměstí pověsili prapor obce Vlčnova. Někdo možná namítne, že je to součást celosvětového hnutí a jedna vlajka na obecním úřadě a k tomu druhá a třetí a .. a jednou jich bude tisíc a toho se Číňané zaleknou a zruší své politické zájmy o tuto oblast. Tak jsem zase zkusil internet a zkusil něco nastudovat o Tibetu. V současné době na území nazývané Tibetskou náhorní plošinou žije kolem tří miliónů obyvatel. Průměrný výška této oblasti je 4900 m nad mořem (!!), podmínky pro život jsou tam tak obtížné, že jenom chůze po rovině donutí tělo normálního člověka se zadýchat. Průmysl žádný, zemědělství je takové, že i trus po domácích zvířatech je bezezbytku využíván – vysušen a slouží jako topivo do kamen. Ale i přesto toto území bylo od doby, co se psaly dějiny světa, napadáno okolními národy a kromě několika let v dvacátém století vždy bylo pod něčí nadvládou. Mongolé, Číňané, dokonce i Britové měli obrovský zájem o tuto oblast. Proč, když tu nic není? Až jeden článek na jednom armádním serveru mi prozradil, že Tibet je neuvěřitelné strategické místo, oprávněně se mi říká střecha světa. Kdo ovládá toto území, může mít pod kontrolou celou střední Asii. A jako bonus nové moderní zbraně, třeba rakety středního doletu, odpálené z Tibetu, se stanou díky nadmořské výšce raketami dlouhého doletu! Za málo peněz hodně muziky! Hodně podobná situace Golanským výšinám a státu Izrael.
  USA jako světový četník se v tomto aktu obnovení nezávislosti Tibetu hodně angažují, jak politicky, tak i na kulturní frontě. Hollywoodský film Sedm let v Tibetu s hvězdným obsazením útočí na city každého diváka a i když je to celé vymyšlené, jak se neoficiálně přiznává, stejně to zanechává stopu v každém, kdo to jednou zhlédl. Já se na to na(ne)štěstí nedodíval, i když exteriéry použité ve filmu byly dech beroucí. Ale když tibetší mniši začali slavit americké vánoce, tak to jsem nevydržel a vypnul. No fuj, propagando!
  No ale zpátky k Číně. V hodně podobné pozici je Tchajwan, který je pod nadvládou Číny. Tento ostrov má 25 mil. obyvatel, má svoji vládu a prezidenta i svoji vlajku, ale fakticky patří k Číně. Nikdo jej nechce uznat jako samostatný stát, protože Čína má o něj výrazný zájem a tak to prostě je a nikdo neřekne ani popel. Jo ale Tibet, kde se topí zvířecím trusem, tak to my vyvěsíme vlajky na obecních úřadech a řekneme si, jak jsem to dali zlým Číňanům na prdel. A přitom nejde o lidská práva, o kulturu a náboženství, ale o vhodné místo, kde by se dal postavit vojenský radar a nějaká ta raketová základna. Jenom snad závěrem, nic se neděje náhodně. Tyto akce mají pomoct světovému četníku USA, aby se tato území dostala pod jeho kontrolu (nastolíme tam demokracii!) a vojensky se dostal na významnou pozici ve střední Asii.

  Když si čtu po sobě tento článek, tak ten je ale hodně konspirativní! Ještě mi tam chybí CIA, ale i toto lze paradoxně dohledat na internetu, z čeho žije v exilu tibetský dalajláma a jeho velký dvůr. Fandím proto Františku Zemkovi, který na facebooku vyvěsil v tomto termínu prapor Kurdistánu, kde dochází v současnosti podle jeho slov k výraznému a opakovanému porušení lidských práv.

  František Zástěra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.