P. F. 2016

2016

MO KDU-ČSL Vlčnov

přeje všem spoluobčanům radost a pokoj, hodně zdraví, dále otevřenou mysl i srdce a také svůj život všemu, co přinese nadcházející rok 2016

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

14 komentářů u P. F. 2016

 1. Tříkrálová sbírka napsal:

  O víkendu sa objeví v ulicách tříkráloví koledníci. Zatím aj s tým černým vzadu.

  Za sebe mosím řéct, i když mám u té naší sbírky spíš pocity špatné jak lepší, že stejnak přispěju drobnýma. Což je u mňa stovka. Já sa ale nezúčastním té obecní reality šou, kdo dá největší bankovku či která ulica byla nejštědřejší. Děckám dám nějaké to sladké (zdravím doktora Kučeru) a tomu dospělému dovolím počmárat fasádu.

  Ludé, je to na vás. Sbírka je dobrovolná, kdo chce, ať dá, kdo nechce, ať dá aspoň tým zmrzlým děckám hašlerku či vaječného koňaku, to oni možů. Za to vám zabékajů tříkrálovou koledu a oficiálno je konec Vánoc. Potom už sů plesy, za chvilu masopust a potom sa začne chodit na rola, pokud ste to neprodali Zemkom pod kolektory. Velikonoce budú brzo, potem jízda králů a veliké prázdniny. Utěká to, strašně rychlo nám starým. Tož si važmě každí chvilky, co bude. Dneska možeme pomoc my, zítra tu pomoc budeme potřebovat.

  • Michal Slinták napsal:

   Tak uvidíme, jestli se zase vyhraje Na Sralách … jak perlila naše „dvojka“. Jako by to nebylo jedno, kolik kdo přispěje. Jenže komu není shůry dáno, ten se pochlubí.
   Tohle je sbírka, kterou lidé podporují rádi a je to vidět i na výši vybraných financí. Je fajn, že děti i s doprovodem obětují celý den a obejdou vesnici, aby nám připomněli tento svátek. Zvláště v dnešní islamizační době nemůžeme tradice opuštět – ani s tím v černým vzadu. V Holandsku už tento typ lidové postavy sluníčkářsky řeší.

 2. Antonín Pešl napsal:

  Zaslechl jsem pochybnosti o určení cíle tříkrálové sbírky, a to, že výtěžek půjde na pomoc imigrantům. Proto zde zveřejňuji stanovisko oblastní Charity Uh. Brod. Zároveň jsem se informoval u ředitele oblastní Charity a ten mi stanovisko potvrdil s dovětkem, že jim ze zákona nepřísluší, aby z výnosu sbírky věnovali nějakou část pro imigranty.

  Stanovisko Charity Česká republika k Tříkrálové sbírce 2016 a pomoci uprchlíkům
  06.01.2016Zobrazeno: 76xTiskPublikoval: Vít Kadlčík
  Výnos Tříkrálové sbírky je z největší části tradičně věnován na podporu záměrů pro lidi v nouzi na území ČR. Jde o různé formy pomoci pro seniory, matky dětmi v tísni, lidi s postižením, bez domova, sociálně vyloučené či ohrožené vyloučením. Desetina výtěžku je určena na pomoc rozvojových projektů do zahraničí, případně jako rezerva pro případ humanitárních katastrof (loni šlo například o zemětřesení v Nepálu, Pákistánu a Afghánistánu).
  Zlomek z výtěžku sbírky je věnován také na podporu poradenských služeb pro migranty a uprchlíky a zajištění provozu okamžité pomoci osobám, které se ocitly v nouzi a chtějí svoji situaci aktivně řešit. Případně na přímou pomoc potřebným pro řešení akutní situace, kdy již byla využita veškerá dostupná pomoc ze strany státu a obcí. Pomoc migrantům a uprchlíkům Charita ČR poskytuje již více než dvacet let, významně se podílela například na zvládnutí balkánské krize na počátku 90. let 20. století.
  Na podporu projektů pomoci pro migranty a uprchlíky má Charita zřízena zvláštní sbírková konta.

 3. Hradišťan napsal:

  Děkuji paní místostarostce Martě Mošťkově,že se zdržela svého tradičního hodnocení Tříkrálové sbírky na závěr koncertu Hradišťanu.Však my víme,že nejvíc sa vybralo Na Srale.Hihi.
  Její pokus o recitaci na závěr koncertu mi nezkazil nádherný zážitek z koncertu,naštěstí jsem byl blízko východu,takže jakmile se ujala slova,měl jsem možnost vycouvat.Kamarád, co seděl v přední lavici,mimochodem,stál už před začátkem koncertu před kostelem od 16.15, mi s rozčarováním popisoval,jak přední řady ve předu i z boku byly opatřené cedulkami „reserve‘,které za pět minut pět zaplňovaly rodiny Mošťků,Dacíků,Týkalů,zatím, co „vlčovský plebs‘ si musel na své místo řadu vystát.Hold i v té hudbě, v zážitcích z ní platí rčení,že ‚
  „Všichni jsme si rovni,ale někteří jsme si rovnější.“

  • kuš napsal:

   Minulý rok jsem byl na vystoupení Hradiščanu v místním kostele. Naša Marta makala aj tam, jak se vrhala na přítomné a kmásala jim v lavicách ruku. Jako obyč! Její závěrečné pindy o pěti jakých si pé mě dojaly k slzám tak, že sem je mosél utřít v místním šenku. Proč kostelní kulturní zažitek kazí nějaká samozvaná neschopná rádoby politička, která se opět dohrabala na obecní úřed přes záda jiných?

   • Michal Slinták napsal:

    1. Nezná míru, co je vlezlost
    2. Má kachní žaludek – vyhodíte dveřmi, vleze oknem
    3. Vlezlost se jí vyplácí, na spoustu lidí to funguje, protože působí přátelsky – takže jí to prostě myslí politicky

    • nasraná napsal:

     Z kostela takou přísakvu nikdo nevyžene! to je fakt. Ale proč ji nevyženete z obecního úřadu?! Ať si Pijáček konečně po akcích vyvádí svoji ženu jak se patří a netahá se s Moštkovou!

     • Michal Slinták napsal:

      Tak to bude na delší lokte. Kdo opravdu reálně vnímá situaci Vlčnova, asi už konečně chápe silnou pozici starosty. Nezbývá než dokázat prací a aktvivitou, že může k sobě mít schopnější lidi, kteří mu tak třeba i ušetří práci.
      Současná nevraživost koalice a opozice nikam nevede. Jak nám ukázal případ Jury Matušíka, dá se snad v budoucnu najít společná dohoda a konečně budeme mít místostarostu dle přání voličů.

 4. kolik kolik napsal:

  Kolik si myslíš, že bys měl v současné době k sobě zvednutých rukou v zastupitelstvu, kdyby se hlasovalo o odvolání členů přidružené výroby ODS , což jsou dvě místa radních Dacíka a Mošťkové?

  • Michal Slinták napsal:

   Teď pouze 7. Proti by bylo 8. Stejně jako dopadlo hlasování na ustanovujícím zastupitelstvu v případě kandidáta na místostarostu (Jura Matušík) a dvou kandidátů na radní za Nezávislé.

 5. Michal Slinták napsal:

  Když měla ODS reálnou šanci na vysoké fleky, tak si na našeho starostu nevzpomněli. Ani v krajských ani v parlamentních volbách. Vzhledem k jeho veřejné známosti mu dávali dost nízká místa.
  Šanci na „místo nahoře“ mu dali až ve volbách do senátu, kdy už neměl šanci. Jinak by to vypadalo před nějakými 8 lety.
  Sám za sebe musím říct, že má celkem můj respekt – pokud opravdu povede stranu do voleb v době jejich krize a téměř nevolitelnosti. Na druhou stranu by se už měl spíše starat hlavně o blaho Vlčnova, protože vlak „místa nahoře“ už opravdu ujel. Sil nikomu z nás nepřibývá a roky nezastavíme. Vlčnov potřebuje starostu mít doma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.