Volební program

Vážení spoluobčané, v následujícím čtyřletém volebním období bychom rádi přispěli k rozvoji Vlčnova v celé škále oblastí, které spadají do kompetence místní samosprávy.

 

BYDLENÍ A ÚZEMNÍ ROZVOJ

 • budeme prosazovat zahájení práce na komplexní pozemkové úpravě, která       v budoucnosti obci usnadní uskutečnit projekty, jako jsou vybudování a propojení cyklostezek do okolních obcí, rekonstrukce koupaliště aj.
 • finančně podpoříme ty, kteří budou chtít pro stavbu rodinného domku využít dosud neobydlené a chátrající domy v obci

DOPRAVA

 •   budeme pokračovat v opravách místních komunikací a chodníků v obci

SLUŽBY

 • podpoříme veškeré aktivity občanů i firem v rozvoji turistiky, cestovního ruchu a zajištění základních služeb pro občany

VZDĚLÁNÍ

 • naší prioritou bude financování provozu MŠ a ZŠ a zajištění větší soběstačnosti, pokud jde o zdroje energie (sluneční kolektory)
 • budeme podporovat mimoškolní aktivity – využití volných prostor pro tuto činnost

SPORT A ZÁJMOVÁ ČINNOST

 • chceme i nadále finančně podporovat sportovní oddíly, spolky a zájmové organizace, především děti a mládež
 • budeme prosazovat odstranění skládky stavební suti z areálu stadionu a propojení tohoto prostoru s místním koupalištěm
 • budeme podporovat rozvoj sportovně-pohybových aktivit, např. vybudování areálu pro street workout (cvičení výhradně ve venkovním prostředí s vlastní tělesnou vahou)

KULTURA

 • budeme prosazovat, aby Jízda králů vycházela z kořenů lidové tradice, návrat programu na stadion, zvýšení návštěvnosti snížením vstupného
 • budeme pokračovat v pořádání kulturních představení pro naše spoluobčany
 • chceme i nadále spolupracovat s římsko-katolickou farností

SAMOSPRÁVA A BEZPEČNOST

 • zaměříme se na kvalitu a každodenní dostupnost služeb občanům (např. úřední hodiny na OÚ aj.)
 • budeme prosazovat transparentnost při zadávání projektů a výběrových řízení u veřejných zakázek, aby nedocházelo k předražování požadovaného díla
 • nadále se budeme zapojovat do činností a projektů Mikroregionu Východní Slovácko nejen k rozvoji cestovního ruchu, ale i k udržení sousedské pospolitosti obcí
 • zaměříme se na možnost zřízení stanice obecní policie, smíšené hlídky (OP a PČR) nebo začlenění katastru obce Vlčnov pod Městskou policii Uherský Brod s finanční podporou obce (možnost vytvoření pracovních míst pro místní občany)

 

12

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se děje v obci, Místní organizace KDU-ČSL, Volby 2014 se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů u Volební program

 1. Dotaz napsal:

  Tondo,
  zaujal mne bod Vašeho programu,podle kterěho hodláte podpořit finančním příspěvkem ty,kteří budou chtít využít zchátralé domy v obci pro výstavbu rodinného bydlení.
  Jak si to představujete?Kolik by takovÿ příspěvek činil,jaké by byly podmínky pro jeho přidělenì?Vztahovalo by se to pouze na vlastníky zchàtralých objektů?Nebo i na ty,kteří chtějí zchátralë objekty odkoupit?Jako bod volebního programu to zní atraktivně,ale jak bude vypadat jeho realizace v praxi?
  Dík za odpověď.
  Petra Konïčková

  • Antonín Pešl napsal:

   Petro, podobné projekty úspěšně uskutečňují minimálně dvě vesnice, ve kterých jsou za KDU-ČSL uvolnění členové zastupitelstva obce. Od nich jsem čerpal podklady, které jsou právně ošetřené. Jistě pochopíš, že by nebylo taktické je nyní zveřejňovat. O všech možných podmínkách, jak by se projekt realizoval, musí rozhodnout až nové zastupitelstvo. Jen ještě uvedu, co mne k tomu vedlo. Když procházím dědinou, tak jsem překvapený, kolik neobydlených a chátrajících domů ve Vlčnově je. Z dostupných materiálů jsem se dočetl, že v našem regionu máme absolutní prvenství – z celkového počtu 1 168 domů je 247 neobydlených.

   • pomni člověče! napsal:

    Pane Pešl, v podstatě nemám nic proti lidovcům a dokonce si dovedu představit, že bych je tentokrát volil. Ale nedovedu si představit, že by můj hlas třeba pomohl na starostovské místo zrovna vám. Nejlepší roky máte za sebou a co si budeme namlouvat, starostování není o modlení, v kterém jistě vynikáte. Jedna věc je, že něco chci a druhá, jestli mám na to schopnosti. Vy chcete, ale jste tak k sobě nekritický, že nechcete uznat,že vám už ujel vlak, a zbytečně zabíráte místo mladším a lepším. Místo toho, abyste šel dopředu, tak žmurkáte pozadu a jenom hořekujete, jak vám tady Pijáček ubližuje a jak kvůli němu před vámi lidi zavírají dveře. Nastavte si zrcadlo vaší duše a pořádně se podívejte, kdo jste. Nezapomeňte si při tom vyčistit brýle, aby jste si nemyslel, že odlesk je od vaší záře. Ono to bude spíš v zanesené špíně. Můžete se utěšovat, že té na brýlích.

    • ZK napsal:

     Nemusíte volit stranu, ale osobnosti. Máte až patnáct hlasů a může zvolit lidi napříč všemi stranami. Pokud těch svých patnáct favoritů nenajdete, nic se neděje, i s méně hlasy je volební lístek platný. Naopak, když je hlasů více, je neplatný. Takže je to na vás, zda zvolíte stranu anebo osobnosti. Ale rozhodně přijďte k volbám, i když to není povinné, každý hlas je dobrý. A pokud bude pro naši kandidátku, tak moc díky.

 2. Záznam ze zastupitelstva v Dolním Němčí - taky skoro pirátský napsal:

  http://www.dolnemcane.cz/aktuality/zaznam-ze-zasedani-zastupitelstva-obce/

  Někdo to točil z obecenstva ze židličky. Nepřipomíná vám to něco? A proč se tomu obecní úřady brání, když pořídit a zveřejnit to je legální.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.