Zasedání obecního zastupitelstva ze dne 12. 6. 2014

Starosta obce zahájil zasedání obecního zastupitelstva v 18.05 hodin, kdy bylo přítomno osm členů zastupitelstva. Po schválení zapisovatele zápisu a dalších navržených – sčitatele hlasů, ověřovatele zápisu, předsedy návrhové komise a členů návrhové komise – se dostavili další dva členové zastupitelstva, čímž byl celkový počet zastupitelů deset. Nepřítomní členové zastupitelstva: M. Kašpaříková, S. Moštěk, Ing. R. Srnec, F. Dacík a Mgr. M. Slinták. Kromě zastupitelů bylo v přísálí přítomno více jak dvacet dalších občanů. Zasedání zastupitelstva skončilo ve 20.45 hodin.

Protože jsme ve volebním programu KDU-ČSL měli záměr, že pro dostatečnou informovanost o jednání zastupitelstva se zasadíme o zveřejňování zvukového záznamu zasedání, rozhodli jsme se, že zveřejníme amatérsky pořízený zvukový záznam.

Odůvodnění:

Ještě nedávno převládal názor, že záznamy jednání se mohou pořizovat pouze pro účely zápisu z jednání a mají být následně skartovány.

Nyní, jak se lze dočíst v přiložených materiálech, není možné bránit veřejnosti v pořizování záznamů. Pokud se jedná o nahrávání zastupitelů, jsou chápani jako veřejné osoby.

Další osoby, které se účastní jednání, jsou považovány za soukromé, nicméně předpokládá se, že vystupují ve veřejném zájmu. Problémové by bylo, kdyby někdo mluvil veřejně o soukromí určitých osob, pokud však je hovořeno o veřejných záležitostech – rozpočet, organizace jízdy králů, školství apod. Zveřejnění takového záznamu není problém, jak je možné se dočíst v příloze: Stanovisko odboru dozoru a kontroly veřejné správy Ministerstva vnitra č. 7/2008 , desatero-pet

Minutáž záznamu:

00:00:00 – 00:03:50 – procedurální záležitosti
00:03:50 – 00:22:28 – přečtení zápisů o jednání rady obce a diskuse
00:22:28 – 00:36:00 – jednání podle programu schůze
00:36:00 – 00:51:00 – návrh ceny obce a diskuse
00:51:00 – 00:56:36 – závěrečný účet obce
00:56:36 – 00:59:18 – zpráva o činnosti
00:59:18 – 02:40:23 – diskuse


 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co se děje v obci, Místní organizace KDU-ČSL, Slovo zastupitele, Volby 2014 se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

21 komentářů u Zasedání obecního zastupitelstva ze dne 12. 6. 2014

 1. dost dobré napsal:

  Dobrý nápad zveřejnit!

 2. PK napsal:

  Dobrá práce.Poslech záznamu otevře některým lidem oči.

 3. Nevím napsal:

  Já tomu vůbec nerozumím-špatně je to slyšet.

 4. zàznam napsal:

  Něco je špatně slyšet a něco líp.Ale s tím redaktorem Jiljíkem a Pavelčíkem z klubu,tož to bylo povedené.To si Pijáček sam spadl do jamy .

 5. Marie Motyková napsal:

  Tondo, díky. Těší mě , že máš zájem o to, aby lidi byli správně informováni a ne dezinformováni.

  • admin napsal:

   Tak ten zvukový záznam je kolektivní práce, ale díky skutečně patří Tondovi Pešlovi, že měl odvahu do toho jít.
   Na rozdíl od obce, kde si dělají své zákony a nakonec ani ty nedodržují:-(.

   • dotaz napsal:

    Co ten váš božský Tonek kromě nahrávání dělá? Kam ho cpete? Na obecního starostu? Nedá dohromady tři souvislé věty!

   • ? napsal:

    Kdo je admin ?Já myslel,že Tonda.Tonda natáčel vždycky.Kdo vtom ještě jede?Co furt jeho práci zhazujete.Anonymě umí bušit každý.

 6. odpověď napsal:

  Na zastupitelstvu mluvil jen Tonckův bratr Jožka. Ten to má aspoň v hlavě srovnané umí se na rozdíl od Toncka vyjadřovat a nemusí se za své slova stydět. Tonda jen umí opisovat články a na starostu nemá vypořádané účty s bratrem a jako ,,budoucí,, starosta by měl jít příkladem. Jeden stolař na obci už je a jak to vypadá…

  • povzdech napsal:

   Antonín Pešl nemluví jenom nahrává. Od předsedy klidné síly bych čekal větší aktivitu,že se bude zastávat lidí a dělat pořádky. Ale u něho to je jenom ten klid a žádná síla.

   • lidovce nevolím, ale tady to čtu napsal:

    Vy lidovci nejste žádná síla. Vzhledem ke své prospěchářské politice, kterou praktikujete už od 90. let , viz Lux a velký bratr Čunek, jste prototypem úsloví – „kam vítr, tam plášť“. Ale Tondy se musím zastat. Tady ve Vlčnově se vždycky snažil a v době, kdy nebyli žádní nezávislí ani nějaký akční blok, on na zastupitelstva chodil a nespal. A že tady se oněj otíráte – no ať si každý zamete pře svým vlastním prahem. Každý máme doma něco. Ale je fakt , že Tonda jako předeseda je už za zenitem. Klidná sílá by se měla znelikdnit, udělat bouři a zažít změnu.

  • vím napsal:

   Vím, že Tonda Pešl je vyučený nástrojař – přípravkář v n. p. LET Kunovice a po vojně pracoval na výrobě leteckých motorů.

 7. vlčnovjanka napsal:

  To tady hodnotíte pány Pešle podle jednoho zastupitelstva? Dosti ubohé.
  Pokud se zajímám, tak pan Ant. Pešl se už dříve, když byl v zastupitelstvu, zasazoval o určité věci a nebyly špatné. Ale nehodily se ostatním, co mysleli jen na sebe. Nezvedal ruce a nehlasoval na povel jak ostatní.
  Když se jednalo o škole, zastal se více jak tři sta podepsaných rodičů, za co byl s p. Cimalou a p. Z. Koníčkem vyšetřován až na policii. A co kdy slíbil, snažil se dodržet a plnit. A vím, že nemálo svého času věnoval a věnuje i spoluobčanům. Dříve na Rybníčku pořádali hody, zapojuje se do akcí kolem kostela a fary. Vrátil do vesnice po letech ochotnické divadlo, které tu pravidelně hostuje. Vídám ho několik let se podílet na pohádkovém lese – nyní pohádkových búdách.
  A že ho napadáte, že je stolař – tak je vyučen nástrojař. Za své výrobky ze dřeva se opravdu stydět nemusí. Nejedna rodina ve Vlčnově a kdovíkde všude je několik let vlastní. Věci co svýma rukama vytvořil, nedokáže ani některý vyučený stolař. Kdyby se měli porovnávat Ti dva stolaři, tak vím, který by obstál.
  Na zastupitelstva chodí asi pravidelně, dle zápisů, které dává na tyto stránky. A chtěla bych vědět, kdo z Vás by dodržel slib a tyto záznamy dával ve svém volném čase několik hodin do psaného textu. To se Vám zdá být málo?
  Pan Josef Pešl, kdyby ne jeho 5cm a problémy se sousedy, tak ho nějací spoluobčané ani nezajímají. Někdy ho zahlédnu, jak nabubřele projíždí autem nebo jako dobře vybavený závodník na kole. To, že podle Vás něco chytrého řekne nebo napíše na Ulambátar, tak to je asi tak všechno. Neviděla jsem ho dříve ani nyní se zapojovat do života obce. A to, že tady někdo napadá situaci mezi nimi oběma, to je jejich problém, každý máme něco. Do toho nikomu nic není.
  A to, že se ten dříve narozený nevychloubá a netahá po novinách, je mu ke cti. Kdo chce tak si všímá.
  Proč si kdosi myslí, že je jako předseda za zenitem? Je ve vyzrálém věku a život ho v ledčems poučil. Tak se mi zdá, že se ho stále ještě po těch letech jeho očerňování někdo bojí.

  • cha cha napsal:

   Je pěkné, jak některé manželky bojují za své neschopné manžely. Ale milá paní mohu vás uklidnit, jak píšete v poslední větě , z vašeho manžela už dávno žádný strach nejde, protože žádné nebezpečí nepředstavuje. A Pijáčkovi je jenom k smíchu. A oprávněně!A nejem jemu!

 8. přesvědčovaný napsal:

  Pro „cha cha“. Stalo se před minulými volbami, že Váš výše jmenovaný, když sháněl na kandidátku ODS lidi, tak některým řekl: Ne za ODS, ale proti Pešlovi. Tak to Vaše tvrzení poněkud pokulhává.

 9. Antonín Pešl napsal:

  Přidám jednu zkušenost z posledních voleb do obecního zastupitelstva, která se skutečně stala. Tři dny před odevzdáním kandidátní listiny k registraci, přišla za mnou jedna osoba, která byla hodně v popředí na kandidátce KDU-ČSL a prosila mne, abych ji vyškrtl z listiny. Zeptal jsem se na důvod její rozhodnutí a byl jsem překvapen, co se událo. Dotyčná osoba mi vysvětlovala, že je na ni od jedné zaměstnankyně obce činěný nátlak, aby odstoupila z naší kandidátky. A pokud neodstoupí, tak od obce již nedostane žádnou zakázku. Pokud si myslíme, že žijeme v demokratické společnosti, tak strach této osoby jsem nepochopil, ale rozhodnutí plně respektoval. Rozešli jsme se podáním rukou, s dovětkem, že oceňuji, že mi to řekla před uzavřením kandidátky, než aby po volbách od nás odešla. Jistě pochopíte, že jméno dotyčné osoby nezveřejním.

  • nechápu napsal:

   Jedna osoba přišla,že jedna osoba dělá na ni nátlak. Pešle ty se z té své alibistické připosranosti nedostaneš! Jestli je to pravda a né drb, tak která a kdo? Hlavně chtěj,aby tě všeci pochopili.

 10. chápu napsal:

  Blbečku,vìm o koho jde.A je od Tondy solidní,že to nezveřejní.Prostě to tak funguje.Lidi se tady rozhodujì,podle toho,co bude pro ně výhodnější.

  • šmírák napsal:

   Chytráku, co víš ty to ví aj jiní. Zakázky od obecních jsou zakázky od obecních! A ta osoba jich má dost. Tak se nechal zastrašit od obecní frně a račik zdrhnul.

 11. zahranicni pozorovatel napsal:

  Lidovci maji dobre naslapnuto a Tonda ma v kapse jeden trumf, co vytahne pred volbami. Verim ve zmenu ve vedeni obce.

 12. napsal:

  Ty si nějaký tajemný jak hrad v Karpatech. Očekává se, že kandidovat bude trojka jak minule:Pešl, Mirek Moštěk, učitelka Zemková. A je veřejné, že tam bude Zdenek Koníček. Tak jaké tajnosti.Jenom aby Tonda s tím trumfem nedopadl jak minule s Kašpařicou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.